Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej MAGIEL

Pierwszy tydzień roku szkolnego już za nami. Przyznać należy, że od samego początku naszych przedszkolaków spotykają ciekawe doświadczenia i przygody. Pierwszą z nich była wizyta Pszczółek oraz Smerfów w Galerii MAGIEL - Galerii Sztuki Współczesnej, której kuratorem jest pan Dawid Szafrański. Dzisiejsze spotkanie ze sztuką, którego inicjatorem był właśnie pan Dawid wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. W czasie wizyty w galerii przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wystawy pt.: " OSTATNIA STODOŁA". Pan Dawid przedstawił dzieciom cele powstania tego miejsca, zaprezentował im swoje prace, omówił ich problematykę oraz wyjaśnił dzieciom pojęcia związane ze sztuką. W czasie tej wizyty pan Dawid zachęcał dzieci do tego aby stały się aktywnymi uczestnikami świata sztuki. Pan Dawid Szafrański zaproponował cykl spotkań, w których to przedszkolaki będą miały możliwość kontaktu z różnymi dyscyplinami sztuki. Inicjatywa pana Dawida bardzo nas cieszy! Dziękujemy :)
Drodzy Rodzice!  Was także zachęcamy do tego aby wraz z dziećmi wybrać się do naszej miejscowej Galerii Sztuki Współczesnej - GALERII MAGIEL

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉

😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!

Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń