środa, 7 września 2016

Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej MAGIEL

Pierwszy tydzień roku szkolnego już za nami. Przyznać należy, że od samego początku naszych przedszkolaków spotykają ciekawe doświadczenia i przygody. Pierwszą z nich była wizyta Pszczółek oraz Smerfów w Galerii MAGIEL - Galerii Sztuki Współczesnej, której kuratorem jest pan Dawid Szafrański. Dzisiejsze spotkanie ze sztuką, którego inicjatorem był właśnie pan Dawid wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. W czasie wizyty w galerii przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wystawy pt.: " OSTATNIA STODOŁA". Pan Dawid przedstawił dzieciom cele powstania tego miejsca, zaprezentował im swoje prace, omówił ich problematykę oraz wyjaśnił dzieciom pojęcia związane ze sztuką. W czasie tej wizyty pan Dawid zachęcał dzieci do tego aby stały się aktywnymi uczestnikami świata sztuki. Pan Dawid Szafrański zaproponował cykl spotkań, w których to przedszkolaki będą miały możliwość kontaktu z różnymi dyscyplinami sztuki. Inicjatywa pana Dawida bardzo nas cieszy! Dziękujemy :)
Drodzy Rodzice!  Was także zachęcamy do tego aby wraz z dziećmi wybrać się do naszej miejscowej Galerii Sztuki Współczesnej - GALERII MAGIEL