Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej MAGIEL

Pierwszy tydzień roku szkolnego już za nami. Przyznać należy, że od samego początku naszych przedszkolaków spotykają ciekawe doświadczenia i przygody. Pierwszą z nich była wizyta Pszczółek oraz Smerfów w Galerii MAGIEL - Galerii Sztuki Współczesnej, której kuratorem jest pan Dawid Szafrański. Dzisiejsze spotkanie ze sztuką, którego inicjatorem był właśnie pan Dawid wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. W czasie wizyty w galerii przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wystawy pt.: " OSTATNIA STODOŁA". Pan Dawid przedstawił dzieciom cele powstania tego miejsca, zaprezentował im swoje prace, omówił ich problematykę oraz wyjaśnił dzieciom pojęcia związane ze sztuką. W czasie tej wizyty pan Dawid zachęcał dzieci do tego aby stały się aktywnymi uczestnikami świata sztuki. Pan Dawid Szafrański zaproponował cykl spotkań, w których to przedszkolaki będą miały możliwość kontaktu z różnymi dyscyplinami sztuki. Inicjatywa pana Dawida bardzo nas cieszy! Dziękujemy :)
Drodzy Rodzice!  Was także zachęcamy do tego aby wraz z dziećmi wybrać się do naszej miejscowej Galerii Sztuki Współczesnej - GALERII MAGIEL

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.