Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej MAGIEL

Pierwszy tydzień roku szkolnego już za nami. Przyznać należy, że od samego początku naszych przedszkolaków spotykają ciekawe doświadczenia i przygody. Pierwszą z nich była wizyta Pszczółek oraz Smerfów w Galerii MAGIEL - Galerii Sztuki Współczesnej, której kuratorem jest pan Dawid Szafrański. Dzisiejsze spotkanie ze sztuką, którego inicjatorem był właśnie pan Dawid wywarło na dzieciach ogromne wrażenie. W czasie wizyty w galerii przedszkolaki miały możliwość obejrzenia wystawy pt.: " OSTATNIA STODOŁA". Pan Dawid przedstawił dzieciom cele powstania tego miejsca, zaprezentował im swoje prace, omówił ich problematykę oraz wyjaśnił dzieciom pojęcia związane ze sztuką. W czasie tej wizyty pan Dawid zachęcał dzieci do tego aby stały się aktywnymi uczestnikami świata sztuki. Pan Dawid Szafrański zaproponował cykl spotkań, w których to przedszkolaki będą miały możliwość kontaktu z różnymi dyscyplinami sztuki. Inicjatywa pana Dawida bardzo nas cieszy! Dziękujemy :)
Drodzy Rodzice!  Was także zachęcamy do tego aby wraz z dziećmi wybrać się do naszej miejscowej Galerii Sztuki Współczesnej - GALERII MAGIEL

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka