Wykopki 2016

Jesienne prace w polu dla grup Pszczółek oraz Smerfów nie są straszne :) Dzieci z ogromną radością wyruszyły w tym tygodniu na wykopki do Dębska. Dzięki wizycie w gospodarstwie rolnym u państwa Misiornych nasze przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat prac w gospodarstwach rolnych w okresie jesiennym oraz wzięły czynny udział w wykopkach. Zaangażowanie oraz zapał do pracy naszych przedszkolaków były zadziwiające :) Zbieranie ziemniaków było dla dzieci świetną zabawą. Nasze przedszkolaki wyszukiwały różne kształty ziemniaków i opisywały je a także doskonaliły umiejętność współdziałania w grupie. Na koniec wizyty gospodyni zaprosiła nas na przepyszny poczęstunek. Dziękujemy pani Kasi i panu Krzysztofowi za bardzo miłą gościnę. Lekko zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola :)

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

"Kartka dla seniora " - Magiczna Moc Bajek

Z okazji zbliżającego się Dnia Osób Starszych dzieci w przedszkolu, oraz z rodzicami w domu przygotowały kartki dla seniorów. Samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez dzieci kartki trafią do Seniorów z Naszej Gminy.