MARCHEWKOWE WYKOPKI ;-)

Jesień to czas porządków w ogródkach. Przed nastaniem mrozów trzeba przygotować je do zimy. Jak uporządkować ogród jesienią? Doskonale wiedzą o tym Pszczółki, które postanowiły zadbać o swoje warzywne grządki, gdzie pozostała jeszcze samotnie rosnąca marchewka. Uzbrojeni w łopatę oraz taczkę ruszyli zatem na marchewkowe wykopki i raz-dwa wykopali marchewki z ogródka. A ponieważ każdy przedszkolak dobrze wie, że jest to warzywo niezwykle zdrowe i bogate w witaminy, dlatego też marcheweczki od razu zostały schrupane :-)

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.