Pszczoły i Smerfy w Bibliotece.

Smerfy oraz Pszczoły wybrały się dziś do Biblioteki Miejskiej w Wielichowie. Jest nam bardzo miło, że spotkanie to wyszło z inicjatywy Pań Bibliotekarek, które zaprosiły dzieci aby opowiedzieć im o miejscu jakim jest biblioteka i zachęcić ich do tego aby stały się aktywnymi czytelnikami. Celem tego spotkania było bowiem zainteresowanie czytelnictwem. Podczas tej wizyty dzieci miały także możliwość obejrzenia wystawy o kotkach, której autorem jest Pan Jan Grześ, a następnie usłyszały bajeczki tematyczne opowiadające o kotach. Panie Bibliotekarki zwracały także uwagę na sposób dbania o książki oraz odpowiednie zachowanie się w bibliotece. Nie obyło się także bez wspólnych zabaw i piosenek. Na koniec wizyty Przedszkolaki zapewniły, że będą dbać o książki i odwiedzać bibliotekę ze swoimi rodzicami, co nas bardzo cieszy. Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejskiej w Wielichowie za zaproszenie i przemiłe spotkanie! Niebawem na pewno wrócimy. :)

Jadłospis 31.05.-04.06.2021 r.

31.05-04.06.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   twaro ż kiem i szczypiorkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa ogórkowa,   makaron w sosie bolo ń skim, sok owocowy Podwieczorek:   Budy ń malinowy (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pasztetem drobiowo-pomidorowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Lody z okazji „Dnia Dziecka”   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, pełnoziarniste płatki zbo ż owe z owocami i mlekiem, bułka mleczna masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek:   Galaretka pomara ń czowa

Dzień Dziecka