Pszczoły i Smerfy w Bibliotece.

Smerfy oraz Pszczoły wybrały się dziś do Biblioteki Miejskiej w Wielichowie. Jest nam bardzo miło, że spotkanie to wyszło z inicjatywy Pań Bibliotekarek, które zaprosiły dzieci aby opowiedzieć im o miejscu jakim jest biblioteka i zachęcić ich do tego aby stały się aktywnymi czytelnikami. Celem tego spotkania było bowiem zainteresowanie czytelnictwem. Podczas tej wizyty dzieci miały także możliwość obejrzenia wystawy o kotkach, której autorem jest Pan Jan Grześ, a następnie usłyszały bajeczki tematyczne opowiadające o kotach. Panie Bibliotekarki zwracały także uwagę na sposób dbania o książki oraz odpowiednie zachowanie się w bibliotece. Nie obyło się także bez wspólnych zabaw i piosenek. Na koniec wizyty Przedszkolaki zapewniły, że będą dbać o książki i odwiedzać bibliotekę ze swoimi rodzicami, co nas bardzo cieszy. Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejskiej w Wielichowie za zaproszenie i przemiłe spotkanie! Niebawem na pewno wrócimy. :)

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉

😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!

Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń