Widowiskowy wtorek

Wtorek w " Świecie Bajek" był pełen niespodzianek. Dzieci zasiadły na widowni i miały możliwość wysłuchania i zobaczenia dwóch widowisk. Podczas pierwszego z nich, dzieci były słuchaczami dźwięków i muzyki, które wydobywały się z instrumentów strunowych. Podczas trwania tego widowiska dzieci poznawały nazwy zaprezentowanych instrumentów i starały się dostrzegać ich cechy charakterystyczne.
W drugiej części przedszkolaki były obserwatorami teatrzyku pt.:" Mówimy nie wszystkiemu co złe". Aktorzy na podstawie różnych bajek zaprezentowali dzieciom sytuacje, w których widoczne było "zło" a następnie dali przykład zachowań, które pomogą zapobiegać złym postawom.

Było to bardzo ciekawe, wesołe a zarazem pouczające widowisko.

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉

😁

Zajęcia kulinarne z rodzicami

Dnia 29 listopada 2019r.  w grupie najmłodszych przedszkolaków odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem rodziców. Podczas warsztatów utrwaliły wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania. Segregowały, przeliczaly, określały kolor, wielkość oraz nazwy poznanych owoców krajowych. W tym dniu dzieci miały dużo pracy, ponieważ ich zadaniem było obranie i pokrojenie owoców, a następnie nadziewanie ich na patyczki, tworząc wspólnie z rodzicami szaszłyki z owoców pyszne i zdrowe. Najwięcej radości sprawiła dzieciom degustacja własnoręcznie przysmaków.