DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dziś, 4 listopada obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajki". Nie mogło zabraknąć świętowania również w naszym przedszkolu, do czego zobowiązuje już sama nazwa ;)
W tym wyjątkowym dniu, każdy przedszkolak mógł ubrać się w strój z ulubionej bajki, przynieść jakiś gadżet lub książeczkę.
Od samego rana odbywały się konkursy, tańce, zabawy ruchowe przy towarzyszącym im rytmach z ulubionych bajek.
Na podsumowanie wybraliśmy się do miejsca, w którym mieszkają wszystkie bajkowe postacie- biblioteki. To własnie tam na półkach każdy odnajdzie wróżki, trolle, krasnale i wiele wiele innych bajkowych postaci. Dodatkowo mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fotograficzną z kotkami w roli głównej.
Dzisiejsze zajęcia biblioteczne pozwoliły również dowiedzieć się jak funkcjonuje biblioteka, w jaki sposób wypożycza się książki i co trzeba zrobić by móc ową książkę wypożyczyć.

Kochani czytajmy dzieciom bajek ile się da! Czytanie to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie z dzieckiem czasu. Wpływa to również na budowanie więzi emocjonalnej, bo wspólne przeżywanie tego, co oferuje książka, służy wchodzeniu w głęboką relację z dzieckiem.
Dodatkowo przyczynia się do rozwoju językowego, zwiększa zasób słownictwa oraz rozbudza wyobraźnię.
Dlatego książki w dłoń...i do dzieła :D

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA