DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dziś, 4 listopada obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajki". Nie mogło zabraknąć świętowania również w naszym przedszkolu, do czego zobowiązuje już sama nazwa ;)
W tym wyjątkowym dniu, każdy przedszkolak mógł ubrać się w strój z ulubionej bajki, przynieść jakiś gadżet lub książeczkę.
Od samego rana odbywały się konkursy, tańce, zabawy ruchowe przy towarzyszącym im rytmach z ulubionych bajek.
Na podsumowanie wybraliśmy się do miejsca, w którym mieszkają wszystkie bajkowe postacie- biblioteki. To własnie tam na półkach każdy odnajdzie wróżki, trolle, krasnale i wiele wiele innych bajkowych postaci. Dodatkowo mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fotograficzną z kotkami w roli głównej.
Dzisiejsze zajęcia biblioteczne pozwoliły również dowiedzieć się jak funkcjonuje biblioteka, w jaki sposób wypożycza się książki i co trzeba zrobić by móc ową książkę wypożyczyć.

Kochani czytajmy dzieciom bajek ile się da! Czytanie to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie z dzieckiem czasu. Wpływa to również na budowanie więzi emocjonalnej, bo wspólne przeżywanie tego, co oferuje książka, służy wchodzeniu w głęboką relację z dzieckiem.
Dodatkowo przyczynia się do rozwoju językowego, zwiększa zasób słownictwa oraz rozbudza wyobraźnię.
Dlatego książki w dłoń...i do dzieła :D

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉

😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!

Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń