DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dziś, 4 listopada obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajki". Nie mogło zabraknąć świętowania również w naszym przedszkolu, do czego zobowiązuje już sama nazwa ;)
W tym wyjątkowym dniu, każdy przedszkolak mógł ubrać się w strój z ulubionej bajki, przynieść jakiś gadżet lub książeczkę.
Od samego rana odbywały się konkursy, tańce, zabawy ruchowe przy towarzyszącym im rytmach z ulubionych bajek.
Na podsumowanie wybraliśmy się do miejsca, w którym mieszkają wszystkie bajkowe postacie- biblioteki. To własnie tam na półkach każdy odnajdzie wróżki, trolle, krasnale i wiele wiele innych bajkowych postaci. Dodatkowo mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fotograficzną z kotkami w roli głównej.
Dzisiejsze zajęcia biblioteczne pozwoliły również dowiedzieć się jak funkcjonuje biblioteka, w jaki sposób wypożycza się książki i co trzeba zrobić by móc ową książkę wypożyczyć.

Kochani czytajmy dzieciom bajek ile się da! Czytanie to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie z dzieckiem czasu. Wpływa to również na budowanie więzi emocjonalnej, bo wspólne przeżywanie tego, co oferuje książka, służy wchodzeniu w głęboką relację z dzieckiem.
Dodatkowo przyczynia się do rozwoju językowego, zwiększa zasób słownictwa oraz rozbudza wyobraźnię.
Dlatego książki w dłoń...i do dzieła :D

Jadłospis 12-16.09.2022 r.

12-16.09.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata  z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, tu ń czykiem i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa serowa aksamitna, jajko gotowane w sosie musztardowym,   ziemniaki, kalafior z wody, sok owocowy Podwieczorek:  Dro ż d ż ówka z budyniem, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola i szyneczk ą drobiow ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Marchewkowy krem, kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda: I ś niadanie:  „Truskawkowe gwiazdki”  z mlekiem, kawiorek z masełkiem   i miodem wielokwiatowym , herbata koperkowa  II  ś niadanie : Banan, woda Obiad:

Jadłospis 19-23.09.2022r.

19-23.09.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem i makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata melisa , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, kotlet schabowy, ziemniaki puree, sałata lodowa   z sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy Podwieczorek: Wafel przekładany kremem kakaowym, herbatka ziołowa   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbatka mi ę towa   II ś niadanie : Winogrono, woda Obiad:   Gulasz