Konkurs ekologiczny.

Na początku roku szkolnego, nasze Przedszkole wzięło udział w Projekcie ekologicznym - „EDUEKO”, zorganizowanym przez Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” z siedzibą w Czempiniu. Projekt ten został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Pierwsza część polegała na przeprowadzeniu przez nauczycieli lekcji o tematyce ekologicznej, w których posłużyły otrzymane materiały edukacyjne.
Udział w ekolekcjach był warunkiem koniecznym do udziału w dalszej części projektu, który poległ na tworzeniu/ozdabianiu pojemników na elektrośmieci/baterie przy wykorzystaniu materiałów recyklingowych.
Nasz pojemnik powstawał przy użyciu starych gazet, z których otrzymaliśmy planetę Ziemię z hasłem  "Dbamy o Ziemię".
Poniżej fotorelacja z przebiegu wydarzeń :)

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

"Kartka dla seniora " - Magiczna Moc Bajek

Z okazji zbliżającego się Dnia Osób Starszych dzieci w przedszkolu, oraz z rodzicami w domu przygotowały kartki dla seniorów. Samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez dzieci kartki trafią do Seniorów z Naszej Gminy.