" Przedstawienia o tematyce ekologicznej".

W ostatnim czasie dzieci ze " Świata Bajek" brały udział w konkursach i zajęciach, których tematem przewodnim była ochrona środowiska i segregacja odpadów. Elementem podsumowującym omawiane zagadnienia były właśnie spektakle, podczas których dzieci utrwalały wiadomości a temat recyklingu.
Na pierwsze przedstawienie zostaliśmy zaproszeni do Centrum Kultury w Wielichowie. Czekali tam na nas, zaproszeni przez panią burmistrz Honoratę Kozłowską, aktorzy z
teatru Kultureska. Przedstawili nam oni ciekawy spektakl zawierający treści ekologiczne pt.: " Mapa marzeń".
Drugi spektakl, który mieliśmy możliwość zobaczyć był jednocześnie nagrodą za udział w konkursie organizowanym przez Związek Międzygminny Centrum Zagospodarowania Odpadów „Selekt” w Czempiniu. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że spośród 100 nadesłanych prac w związku z projektem  EDUEKO, Przedszkole z Wilkowa Polskiego zajęło trzecie miejsce, a praca ze "Świata Bajek" otrzymała wyróżnienie. Po teatrzyku zostały wręczone nagrody przez organizatorów i koordynatorów projektu.

Oba przedstawienia zawierały interesujące i przydatne zagadnienia ekologiczne. Dzieci mogły brać w nich czynny udział. Zaprezentowane spektakle ekologiczne z pewnością uwrażliwiły dzieci na problemy przyrody.

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.