" Przedstawienia o tematyce ekologicznej".

W ostatnim czasie dzieci ze " Świata Bajek" brały udział w konkursach i zajęciach, których tematem przewodnim była ochrona środowiska i segregacja odpadów. Elementem podsumowującym omawiane zagadnienia były właśnie spektakle, podczas których dzieci utrwalały wiadomości a temat recyklingu.
Na pierwsze przedstawienie zostaliśmy zaproszeni do Centrum Kultury w Wielichowie. Czekali tam na nas, zaproszeni przez panią burmistrz Honoratę Kozłowską, aktorzy z
teatru Kultureska. Przedstawili nam oni ciekawy spektakl zawierający treści ekologiczne pt.: " Mapa marzeń".
Drugi spektakl, który mieliśmy możliwość zobaczyć był jednocześnie nagrodą za udział w konkursie organizowanym przez Związek Międzygminny Centrum Zagospodarowania Odpadów „Selekt” w Czempiniu. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że spośród 100 nadesłanych prac w związku z projektem  EDUEKO, Przedszkole z Wilkowa Polskiego zajęło trzecie miejsce, a praca ze "Świata Bajek" otrzymała wyróżnienie. Po teatrzyku zostały wręczone nagrody przez organizatorów i koordynatorów projektu.

Oba przedstawienia zawierały interesujące i przydatne zagadnienia ekologiczne. Dzieci mogły brać w nich czynny udział. Zaprezentowane spektakle ekologiczne z pewnością uwrażliwiły dzieci na problemy przyrody.

WYCIECZKA KOŚCIAN NENUFAR

Jadłospis 06-10.05.2019 r.

06-10.05.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie:  Herbata z cytryną, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem  i rzodkiewkowym twarożkiem II śniadanie: jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa, racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek: Pieczywo wasa z gotowanym brokułem, herbatka ziołowa (alergeny:  seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I śniadanie: Herbata koperkowa, musli owocowe z mlekiem, bułka mleczna z dżemem niskosłodzonym truskawkowym  II śniadanie : Banan, woda Obiad: Zupa kalafiorowa z kaszką kukurydzianą,  kotlet schabowy, ziemniaki puree, kapusta zasmażana, sok  owocowy Podwieczorek: Sok ze świeżo wyciskanych owoców, wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: KAKAO, herbata miętowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,  sałatą

Łączna liczba wyświetleń