" Przedstawienia o tematyce ekologicznej".

W ostatnim czasie dzieci ze " Świata Bajek" brały udział w konkursach i zajęciach, których tematem przewodnim była ochrona środowiska i segregacja odpadów. Elementem podsumowującym omawiane zagadnienia były właśnie spektakle, podczas których dzieci utrwalały wiadomości a temat recyklingu.
Na pierwsze przedstawienie zostaliśmy zaproszeni do Centrum Kultury w Wielichowie. Czekali tam na nas, zaproszeni przez panią burmistrz Honoratę Kozłowską, aktorzy z
teatru Kultureska. Przedstawili nam oni ciekawy spektakl zawierający treści ekologiczne pt.: " Mapa marzeń".
Drugi spektakl, który mieliśmy możliwość zobaczyć był jednocześnie nagrodą za udział w konkursie organizowanym przez Związek Międzygminny Centrum Zagospodarowania Odpadów „Selekt” w Czempiniu. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że spośród 100 nadesłanych prac w związku z projektem  EDUEKO, Przedszkole z Wilkowa Polskiego zajęło trzecie miejsce, a praca ze "Świata Bajek" otrzymała wyróżnienie. Po teatrzyku zostały wręczone nagrody przez organizatorów i koordynatorów projektu.

Oba przedstawienia zawierały interesujące i przydatne zagadnienia ekologiczne. Dzieci mogły brać w nich czynny udział. Zaprezentowane spektakle ekologiczne z pewnością uwrażliwiły dzieci na problemy przyrody.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w grupie MISIE

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PSZCZÓŁEK