Tworzymy mydełka :)

17.01.2017r. dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach o charakterze twórczym, mianowicie uczestniczyły w produkcji mydełek.  Na początku dzieci wypowiadały się na temat tego do czego służy mydło i dlaczego higiena rąk jest tak bardzo ważna. Następnie według wskazówek prowadzącego stworzyły piękne, pomysłowe mydełka. Podczas tej czynności, przedszkolaki ćwiczyły sprawności manualne, samodzielność a także pobudzały kreatywność. Prowadzący pokazał dzieciom także szereg doświadczeń z wykorzystaniem barwników, płynu do naczyń, oliwy i mleka. Czynności te z pewnością rozbudziły ciekawość poznawczą naszych milusińskich. Serdecznie Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tych ciekawych warsztatów dla naszych przedszkolaków !

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka