czwartek, 19 stycznia 2017

Tworzymy mydełka :)

17.01.2017r. dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach o charakterze twórczym, mianowicie uczestniczyły w produkcji mydełek.  Na początku dzieci wypowiadały się na temat tego do czego służy mydło i dlaczego higiena rąk jest tak bardzo ważna. Następnie według wskazówek prowadzącego stworzyły piękne, pomysłowe mydełka. Podczas tej czynności, przedszkolaki ćwiczyły sprawności manualne, samodzielność a także pobudzały kreatywność. Prowadzący pokazał dzieciom także szereg doświadczeń z wykorzystaniem barwników, płynu do naczyń, oliwy i mleka. Czynności te z pewnością rozbudziły ciekawość poznawczą naszych milusińskich. Serdecznie Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tych ciekawych warsztatów dla naszych przedszkolaków !