ŚWIĘTO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Ustanowiono go w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku, choć wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. Historia misia sięga 1902 roku, gdy prezydentem Stanów Zjednoczonych był Theodore Roosevelt, który sprzeciwił się zastrzeleniu młodego niedźwiadka podczas polowania. Wydarzenie to uwiecznił Clifford Berryman, jego rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie. Rysunek zobaczył właściciel sklepu z zabawkami Morris Michtom i wpadł na pomysł, żeby wykonać kilka zabawek misia i sprawdzić, jak się będą sprzedawały. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i określać pluszowe misie nazwą Teddy Bear. To historia, a jak jest dzisiaj? WSZYSCY ZNAMY I KOCHAMY PLUSZOWE MISIE!

JADŁOSPIS 18-22.01.2021 R.

18-22.01.2021 r.   Poniedziałek: I śniadanie: Herbata   z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, żółtym serem i ogórkiem konserwowym II śniadanie: Jabłko, woda Obiad: Krupnik, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek:   Budyń czekoladowy (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I śniadanie: Kakao, herbata miętowa bułka pszenna i grahamka z masełkiem, polędwicą drobiową i ogórkiem zielonym   II śniadanie: Banan, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, karkówka z warzywami, kasza jęczmienna, surówka z białej kapusty z marchewką, jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie:   Płatki owsiane   z mlekiem, rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym malinowym herbata „Melisa” II śniadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek:   Ma ślanka truskawkowa, chrupki kukurydziane (aler

W ten świąteczny czas...

Smerfy w dniu przedszkolnej wigilii odświętnie ubrani stworzyli film dla rodziców z życzeniami. Dzieci uczestniczyły w wigilii, składały sobie życzenia, a przede wszystkim cieszyli się sobą i świetnie się bawiły.

Wigilia przedszkolna!

Dnia 22.12.2020 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia. Dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane, a kolędowaniu nie było końca. Po nagraniu filmiku dla rodziców z udziałem  dzieci - taniec i śpiew "Pastorałki przedszkolaka" - Krasnale otrzymały drobne upominki oraz miały za zadanie wręczyć w domu prezenty dla swoich rodziców, które wytrwale tworzyli. Po takich niespodziankach wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu.  Wesołych Świąt!