Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

9 i 10 Listopada 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaków. Z tej okazji dzieci z grupy KRASNALI, MISIÓW oraz nowoprzyjęte dzieci z grupy SMERFÓW zaprosiły swoich rodziców na krótki program artystyczny. Dzieci,prezentując wiersze, tańce i piosenki , udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego PRZEDSZKOLAKA :) Publiczność biła dzieciom gromkie brawa ! Po programie artystycznym, dzieci złożyły uroczystą przysięgę a następnie Pani Dyrektor dokonała PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA :) Dzieci z grupy Misiów, które swoje pasowanie miały w poprzednim roku otrzymały Dyplom Super Przedszkolaka za to, że tak odważnie i serdecznie pomogły nowym przedszkolakom w procesie adaptacji :) Swoją przysięgę złożyli także Rodzice, którzy obiecali zawsze wspierać swoje dzieci i brać aktywny udział w życiu naszej placówki. Przypieczętowaniem przysięgi Rodziców było wypicie przez nich soku ze świeżo wyciśniętej cytryny :) Następnie dzieci wraz z rodzicami zasiedli do poczęstunku i kosztowali pyszne ciasta przygotowane przez Mamy naszych Przedszkolaków - DZIĘKUJEMY :)

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.