ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE

Smerfy przygotowały świąteczne przedstawienie pt.: "W fabryce Świętego Mikołaja". Wcieliły się w role pomocników Mikołaja, którzy zabiegali o zgodę i pokój na świecie, aby wszyscy ludzie mogli się cieszyć świętami. Dzieci z radością wystąpiły na scenie dla swoich rodziców, którym serdecznie dziękujemy za przybycie, brawa oraz życzymy Wesołych Świąt.

MARCOWE OGRÓDKI

Krasnale założyły ogródek w sali. Omówiły czynniki niezbędne roślinom do wzrostu. Posadziły cebulki do doniczek z ziemią, podlały i ustawiły przy oknie. W kolejnych dniach podlewały i obserwowały wzrost szczypiorku. Niedługo będą mogły go skosztować.Zagospodarowały też część ogródka przedszkolnego. Obserwowały i wykonywały prace: przekopywanie grządek, grabienie, sadzenie, sianie. Obejrzały z bliska dżdżownice i poznały ich rolę. Uczyły się wiersza I. Salach pt. Ogrodnicy oraz bawiły się przy piosence pt. Pan ogrodnik (sł. i muz. J. Bernat), aby utrwalić nazwy narzędzi pracy ogrodnika i wiadomości związane z tematyką zajęć.

„OGRODNICY”

I. Salach

Idą, Idą ogrodnicy, tup!
Niosą grabki i łopatki, hej!
Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.