Wystawa " Fundament wartości"

W Piątek grupa Misiów oraz grupa Pszczółek miała możliwość zobaczenia wystawy FUNDAMENT WARTOŚCI 2, której twórcami są Pani Grażyna Szymała - Wołyńska oraz Pan Dawid Szafrański.  Jak już wszystkim wiadomo, nasze przedszkolaki mają możliwość obcowania ze sztuką dzięki inicjatywie Pana Dawida Szafrańskiego - artysty, wykładowcy,  kuratora Galerii Sztuki Współczesnej MAGIEL, który zawsze pamięta o naszych przedszkolakach i przybliża im treści związane ze światem sztuki oraz powiązanymi z nimi wartościami. Podczas tej wystawy, na którą zostaliśmy zaproszeni przez Pana Dawida do Biblioteki Miejskiej w Wielichowie, dzieci miały możliwość zobaczenia zdjęć realizacji rzeźbiarskich oraz zdjęć realizacji plenerowych. W czasie spotkania, pan Dawid wyjaśniał naszym małym odbiorcom świata sztuki,  pojęcia  związane  z daną wystawą. Szczególnie ważne było przybliżenie dzieciom hasła " DOM " oraz treści związanych z " DREWNEM " - jako materiałem ale także jako fundamentem. Dzieci wyrażały ogromne zainteresowanie. Przyznać trzeba, że Pan Dawid bardzo kreatywnie przygotował spotkanie dla naszych przedszkolaków, bowiem zwieńczeniem tego spotkania kuratorskiego było wspólne budowanie domów z klocków drewnianych.
Serdecznie Dziękujemy ! :)

JADŁOSPIS 18-22.01.2021 R.

18-22.01.2021 r.   Poniedziałek: I śniadanie: Herbata   z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, żółtym serem i ogórkiem konserwowym II śniadanie: Jabłko, woda Obiad: Krupnik, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek:   Budyń czekoladowy (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I śniadanie: Kakao, herbata miętowa bułka pszenna i grahamka z masełkiem, polędwicą drobiową i ogórkiem zielonym   II śniadanie: Banan, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, karkówka z warzywami, kasza jęczmienna, surówka z białej kapusty z marchewką, jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie:   Płatki owsiane   z mlekiem, rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym malinowym herbata „Melisa” II śniadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek:   Ma ślanka truskawkowa, chrupki kukurydziane (aler

W ten świąteczny czas...

Smerfy w dniu przedszkolnej wigilii odświętnie ubrani stworzyli film dla rodziców z życzeniami. Dzieci uczestniczyły w wigilii, składały sobie życzenia, a przede wszystkim cieszyli się sobą i świetnie się bawiły.

Wigilia przedszkolna!

Dnia 22.12.2020 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia. Dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane, a kolędowaniu nie było końca. Po nagraniu filmiku dla rodziców z udziałem  dzieci - taniec i śpiew "Pastorałki przedszkolaka" - Krasnale otrzymały drobne upominki oraz miały za zadanie wręczyć w domu prezenty dla swoich rodziców, które wytrwale tworzyli. Po takich niespodziankach wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu.  Wesołych Świąt!