Wystawa " Fundament wartości"

W Piątek grupa Misiów oraz grupa Pszczółek miała możliwość zobaczenia wystawy FUNDAMENT WARTOŚCI 2, której twórcami są Pani Grażyna Szymała - Wołyńska oraz Pan Dawid Szafrański.  Jak już wszystkim wiadomo, nasze przedszkolaki mają możliwość obcowania ze sztuką dzięki inicjatywie Pana Dawida Szafrańskiego - artysty, wykładowcy,  kuratora Galerii Sztuki Współczesnej MAGIEL, który zawsze pamięta o naszych przedszkolakach i przybliża im treści związane ze światem sztuki oraz powiązanymi z nimi wartościami. Podczas tej wystawy, na którą zostaliśmy zaproszeni przez Pana Dawida do Biblioteki Miejskiej w Wielichowie, dzieci miały możliwość zobaczenia zdjęć realizacji rzeźbiarskich oraz zdjęć realizacji plenerowych. W czasie spotkania, pan Dawid wyjaśniał naszym małym odbiorcom świata sztuki,  pojęcia  związane  z daną wystawą. Szczególnie ważne było przybliżenie dzieciom hasła " DOM " oraz treści związanych z " DREWNEM " - jako materiałem ale także jako fundamentem. Dzieci wyrażały ogromne zainteresowanie. Przyznać trzeba, że Pan Dawid bardzo kreatywnie przygotował spotkanie dla naszych przedszkolaków, bowiem zwieńczeniem tego spotkania kuratorskiego było wspólne budowanie domów z klocków drewnianych.
Serdecznie Dziękujemy ! :)

MARCOWE OGRÓDKI

Krasnale założyły ogródek w sali. Omówiły czynniki niezbędne roślinom do wzrostu. Posadziły cebulki do doniczek z ziemią, podlały i ustawiły przy oknie. W kolejnych dniach podlewały i obserwowały wzrost szczypiorku. Niedługo będą mogły go skosztować.Zagospodarowały też część ogródka przedszkolnego. Obserwowały i wykonywały prace: przekopywanie grządek, grabienie, sadzenie, sianie. Obejrzały z bliska dżdżownice i poznały ich rolę. Uczyły się wiersza I. Salach pt. Ogrodnicy oraz bawiły się przy piosence pt. Pan ogrodnik (sł. i muz. J. Bernat), aby utrwalić nazwy narzędzi pracy ogrodnika i wiadomości związane z tematyką zajęć.

„OGRODNICY”

I. Salach

Idą, Idą ogrodnicy, tup!
Niosą grabki i łopatki, hej!
Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką,
szu, szu, szu grabkami,
tryśnie woda z koneweczki
na nasze grządeczki.

Stuku puk motyką
Drap, drap pazurkami.
Nasze skarby wysiewamy
O ogródek dbamy.

Pan ogrodnik
1 Przyleciała biedroneczka
do naszego ogródec…

DZIEŃ KOBIET

SPOTKANIE Z PANIĄ KRAWCOWĄ

Wczoraj dzięki uprzejmości Pani Ani mogliśmy na zajęciach zapoznać się z narzędziami i pracą krawcowej. Obserwowaliśmy jak powstaje spódniczka oraz  próbowaliśmy szycia na maszynie. Było super!