ZABAWY BADAWCZE KRASNALI - MYDŁO, LÓD, ŚNIEG

W listopadzie podczas utrwalania zasad dbania o higienę, poznawaliśmy także właściwości mydła. Badaliśmy jakie jest mydło i czy szybciej rozpuszcza się w zimnej, czy w ciepłej wodzie.

Styczeń- HUUURRRRA!!!!  - wreszcie śnieg  i mróz na dworze.  Mogliśmy więc przeprowadzić kolejne zabawy badawcze, tym razem z lodem i śniegiem.  Obserwowaliśmy wodę wystawioną w naczyniu na mróz, która zamieniała się w lód. Oglądaliśmy kostki lodu i śnieg, sprawdzaliśmy ich strukturę i temperaturę. Obserwowaliśmy, co będzie się działo podczas ogrzewania lodu i śniegu.  Dowiedzieliśmy się, że ten śnieżek choć taki bielutki to wcale nie jest taki czysty :)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA