Zima, Zima, Zima .... Pomagamy ptakom

Łapiemy każdą zimową chwilę  !! :)
Wszystkie Misie wiedzą jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą. Każdego dnia dzieci obserwują ptaki przez okno czy też podczas spaceru 😉 jest to doskonała okazja do tego aby uwrażliwiac dzieci na potrzeby ptaków. W tym tygodniu szukaliśmy wokół przedszkola karmników oraz wsypywalismy do nich pokarm. 👍😉 Bardzo ucieszyło nas też to, że nasz kolega Nikodem Gracz przyniósł karmniki dla ptaków dla każdej grupy w naszym Przedszkolu 😉 serdecznie dziękujemy 😊

MARCOWE OGRÓDKI

Krasnale założyły ogródek w sali. Omówiły czynniki niezbędne roślinom do wzrostu. Posadziły cebulki do doniczek z ziemią, podlały i ustawiły przy oknie. W kolejnych dniach podlewały i obserwowały wzrost szczypiorku. Niedługo będą mogły go skosztować.Zagospodarowały też część ogródka przedszkolnego. Obserwowały i wykonywały prace: przekopywanie grządek, grabienie, sadzenie, sianie. Obejrzały z bliska dżdżownice i poznały ich rolę. Uczyły się wiersza I. Salach pt. Ogrodnicy oraz bawiły się przy piosence pt. Pan ogrodnik (sł. i muz. J. Bernat), aby utrwalić nazwy narzędzi pracy ogrodnika i wiadomości związane z tematyką zajęć.

„OGRODNICY”

I. Salach

Idą, Idą ogrodnicy, tup!
Niosą grabki i łopatki, hej!
Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.