Spotkanie z Panem Ratownikiem

7 marca gościliśmy w Naszym Przedszkolu Pana Grzegorza- ratownika medycznego
z nowotomyskiego szpitala.

Dzieci miały możliwość wysłuchania informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.
Przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc oraz w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie karetka pogotowia.
Dzieci poznały lub przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się jak rozmawiać z dyspozytorką- trzeba podać swoje imię, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego jest potrzebna pomoc.
Dzieciom towarzyszyło bardzo dużo emocji, szczególnie podczas pokazów z ich udziałem.
Pan ratownik pokazał ogromną- około 30 kilogramową torbę z wyposażeniem, która jest potrzebna w pracy oraz sprzęt, który ratuje życie.
Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami. chętnie udzielały odpowiedzi na zagadnienia pana ratownika oraz zadawały własne nurtujące je pytania.

Jadłospis 12-16.09.2022 r.

12-16.09.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata  z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, tu ń czykiem i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa serowa aksamitna, jajko gotowane w sosie musztardowym,   ziemniaki, kalafior z wody, sok owocowy Podwieczorek:  Dro ż d ż ówka z budyniem, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola i szyneczk ą drobiow ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Marchewkowy krem, kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda: I ś niadanie:  „Truskawkowe gwiazdki”  z mlekiem, kawiorek z masełkiem   i miodem wielokwiatowym , herbata koperkowa  II  ś niadanie : Banan, woda Obiad:

Jadłospis 19-23.09.2022r.

19-23.09.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem i makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata melisa , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, kotlet schabowy, ziemniaki puree, sałata lodowa   z sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy Podwieczorek: Wafel przekładany kremem kakaowym, herbatka ziołowa   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbatka mi ę towa   II ś niadanie : Winogrono, woda Obiad:   Gulasz