Spotkanie z Panem Ratownikiem

7 marca gościliśmy w Naszym Przedszkolu Pana Grzegorza- ratownika medycznego
z nowotomyskiego szpitala.

Dzieci miały możliwość wysłuchania informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.
Przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc oraz w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie karetka pogotowia.
Dzieci poznały lub przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się jak rozmawiać z dyspozytorką- trzeba podać swoje imię, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego jest potrzebna pomoc.
Dzieciom towarzyszyło bardzo dużo emocji, szczególnie podczas pokazów z ich udziałem.
Pan ratownik pokazał ogromną- około 30 kilogramową torbę z wyposażeniem, która jest potrzebna w pracy oraz sprzęt, który ratuje życie.
Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami. chętnie udzielały odpowiedzi na zagadnienia pana ratownika oraz zadawały własne nurtujące je pytania.

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.