Spotkanie z Panem Ratownikiem

7 marca gościliśmy w Naszym Przedszkolu Pana Grzegorza- ratownika medycznego
z nowotomyskiego szpitala.

Dzieci miały możliwość wysłuchania informacji na temat udzielania pierwszej pomocy.
Przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc oraz w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie karetka pogotowia.
Dzieci poznały lub przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się jak rozmawiać z dyspozytorką- trzeba podać swoje imię, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego jest potrzebna pomoc.
Dzieciom towarzyszyło bardzo dużo emocji, szczególnie podczas pokazów z ich udziałem.
Pan ratownik pokazał ogromną- około 30 kilogramową torbę z wyposażeniem, która jest potrzebna w pracy oraz sprzęt, który ratuje życie.
Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami. chętnie udzielały odpowiedzi na zagadnienia pana ratownika oraz zadawały własne nurtujące je pytania.

Ale to już było...

Dnia 23 czerwca 2021 roku grupa Smerfy świętowała Zakończenie Przedszkola.  Dzieci odświętnie ubrane zjawiły się wraz z rodzicami w przedszkolu.  Program artystyczny przygotowany przez absolwentów wypadł  wspaniale zebrani goście nie mogli powstrzymać się od łez i śmiechu.  Wręczenie dyplomów było wyjątkowym i uroczystym wydarzeniem. Po zakończeniu części artystycznej oraz przemowach i podziękowaniach,  nadszedł czas na wspólne świętowanie przy stołach.  Dziękujemy wszystkim obecnym oraz nieobecnym za pomoc, wsparcie, ciepłe słowa. To był wyjątkowy czas, żegnamy się z naszymi Smerfami,  którzy na zawsze już pozostaną w naszych sercach.

Zakończenie roku przedszkolnego Krasnali!

Rok przedszkolny 2020/2021 dobiegł końca. Przez ten cały rok dzieci przyniosły ogrom radości i miłości. Wszystkim serdecznie dziękujemy, życzymy udanych wakacji! I do zobaczenia we wrześniu! :D