Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 7-11.05.2018 r.


07-11.05.2018 r.
Poniedziałek:
I śniadanie:  Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego
 z masełkiem, serem żółtym i smażonym z kminkiem, z czerwoną papryką
II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad : Krupnik, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy
Podwieczorek: Kisiel wiśniowy, wafel ryżowy
(alergeny:  seler, gluten, jaja, mleko)
Wtorek:
I śniadanie: Herbata koperkowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka śniadaniowa
 z masłem orzechowym
 II śniadanie : Marchewkowe chipsy, woda
Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy,  pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki,
 fasolka szparagowa, sok owocowy
Podwieczorek: Sok ze świeżo wyciskanych owoców, chrupki kukurydziane
(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, orzechy)
Środa:
I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałatą lodową, polędwicą drobiową i kiełkami brokułu
II śniadanie : Gruszka, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z zacierką, sztuka mięsa w sosie własnym, kasza jaglana, surówka
 z marchewki i jabłka  sok owocowy
Podwieczorek: Bananowa ryżanka na mleku
(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam )
Czwartek:
I śniadanie: Kakao, herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,
pastą z kiełbasy zielonogórskiej z ogórkiem konserwowym,
 II śniadanie : Jabłko, woda                                                       
Obiad:  Rosół z makaronem, frykatelki, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z jabłkiem
i jogurtem naturalnym, sok owocowy
Podwieczorek: Placek drożdżowy z rabarbarem
(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Piątek:
I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i razowy  z masełkiem, twarogiem wędzonym solankowym i rzodkiewką                                                     
 II śniadanie : Jabłko, woda                                                       
Obiad:  Szparagowy krem z grzankami, ryba gotowana, ziemniaki,
sos śmietanowo-musztardowy, bukiet warzyw, sok owocowy
Podwieczorek: Jogurt waniliowy
(alergeny: seler, gluten, mleko, ryby)


OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉
😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!
Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń