Kultura z pieca - Zostaw swój ślad

Dzieci z naszego Przedszkola miały ostatnio możliwość wzięcia udziału w warsztatach rzeźbiarskich zorganizowanych w ramach programu Kultura Dostępna 2018, finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysłodawcą projektu i kierownikiem wszystkich realizowanych działań jest dr Dawid Szafrański, artysta sztuk wizualnych, nauczyciel akademicki, kurator i założyciel Galerii Magiel w Wielichowie. To właśnie dzięki uprzejmości pana Dawida nasze przedszkolaki miały możliwość udziału w tak kreatywnym przedsięwzięciu. W czasie trwania tego spotkania, dzieci nabyły nowe wiadomości na temat specyfiki tworzenia pieca węgierskiego i butelkowego, podejmowały czynne działania pozostawiając ślad w glinie w " mokrych cegłach", a także toczyły naczynia na kole garncarskim. Wszystkie te działania koordynował pan Dawid Szafrański wraz z innymi, towarzyszącymi mu w realizacji programu artystami. Właśnie dzięki takim ludziom i ich inicjatywom, nasze przedszkolaki mają przed sobą otwarte horyzonty. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie dla nas tak edukacyjnych zajęć. Jak zwykle było twórczo, kreatywnie i aktywnie !

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.