Kultura z pieca - Zostaw swój ślad

Dzieci z naszego Przedszkola miały ostatnio możliwość wzięcia udziału w warsztatach rzeźbiarskich zorganizowanych w ramach programu Kultura Dostępna 2018, finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysłodawcą projektu i kierownikiem wszystkich realizowanych działań jest dr Dawid Szafrański, artysta sztuk wizualnych, nauczyciel akademicki, kurator i założyciel Galerii Magiel w Wielichowie. To właśnie dzięki uprzejmości pana Dawida nasze przedszkolaki miały możliwość udziału w tak kreatywnym przedsięwzięciu. W czasie trwania tego spotkania, dzieci nabyły nowe wiadomości na temat specyfiki tworzenia pieca węgierskiego i butelkowego, podejmowały czynne działania pozostawiając ślad w glinie w " mokrych cegłach", a także toczyły naczynia na kole garncarskim. Wszystkie te działania koordynował pan Dawid Szafrański wraz z innymi, towarzyszącymi mu w realizacji programu artystami. Właśnie dzięki takim ludziom i ich inicjatywom, nasze przedszkolaki mają przed sobą otwarte horyzonty. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie dla nas tak edukacyjnych zajęć. Jak zwykle było twórczo, kreatywnie i aktywnie !

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W GRODZISKU WLKP.

13 maja spełniło się marzenie niejednego przedszkolaka ponieważ dzieci odwiedziły Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp.  Przypomniały sobie numer 998 i 112 oraz to, że nie wolno dla zabawy dzwonić pod numery alarmowe. Nasze Przedszkole zostało bardzo miło przyjęte przez pracowników Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. Dzieci miały możliwość zobaczenia pomieszczenia, w którym przyjmuje się zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy i z zainteresowaniem słuchały oprowadzających nas po całym obiekcie strażaków. Atrakcji było dużo: obserwowanie strażaków zjeżdżających po rurze i śpieszących do akcji ratowniczej, samodzielne próby gaszenia ognia za pomocą sikawki, poznawanie wyposażenia wozów strażackich, stroju strażaka, zagadki dla dzieci. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką pracę strażaka i wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne innych. Podczas tego spotkania na twarzach przedszkolaków widać było uśmiech i zadowolenie.  Serdecznie Dziękujemy Stra…

WYCIECZKA KOŚCIAN NENUFAR

Łączna liczba wyświetleń