Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 10-14. 09.2018 r.


10-14.09.2018 r.

Poniedziałek:
I śniadanie: Herbata LIPTON z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy
z masełkiem, serkiem kanapkowym i smażonym, z papryką czerwoną
II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, 
sok owocowy
Podwieczorek:  Pieczywo wasa z pastą z brokułu gotowanego, herbatka imbirowa
(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)
Wtorek:
I śniadanie:  Musli owocowe z mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbata „Melisa”
II śniadanie: Banan, woda
Obiad : Krem z marchewki z kaszką, gołąbki inaczej, ziemniaki, surówka
 z czerwonej cebuli i ogórka kiszonego, sok owocowy
Podwieczorek: Sok ze świeżo wyciskanych owoców, ciasteczko zbożowe
 (alergeny:   seler, gluten, mleko)
Środa:
I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola
 i szyneczką drobiową
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Zupa cytrynowa z ryżem, żeberka duszone w sosie własnym, ziemniaki, surówka z modrej kapusty z jogurtem naturalnym, sok owocowy
Podwieczorek:  Maślanka owocowa, chrupki kukurydziane
(alergeny:  seler, gluten, mleko)
Czwartek:
I śniadanie: Kawa zbożowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,
pastą z kiełbasy zielonogórskiej i ogórka konserwowego, herbata owocowa
II śniadanie : Arbuz, woda
Obiad: Rosół z makaronem, kurczak „ carry” z warzywami i ryżem  parabolicznym, sok owocowy
Podwieczorek: Murzynek z serem, herbatka koperkowa
(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)
Piątek:
I śniadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,
żółtym serem, pomidorem i szczypiorkiem
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Zupa jarzynowa, ryba gotowana, sos koperkowy, ziemniaki, surówka 
z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym
Podwieczorek: Jogurt truskawkowy
(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉
😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!
Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń