Pasowanie na Przedszkolaka - Pszczoły, Smerfy, Misie

26.10.2018r. w " Świecie Bajek" odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci ze starszych grup. Grupa Pszczółek już w roli starszaków przygotowała dla nowych dzieci występ artystyczny podczas, którego także nowe przedszkolaki wykonywały różne zadania i składały przysięgę przedszkolaków. :) Nowe przedszkolaki spisały się na medal :) recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Następnie, po złożeniu przyrzeczenia, Pani Dyrektor Marta Sroczyńska pasowała przedszkolaków symbolicznym ołówkiem a wychowawcy grup wręczyli dyplomy i gratulacje. Także Rodzice poproszeni zostali o złożenie przyrzeczenia, podczas którego obiecywali być wzorowymi Rodzicami i wspierać swoje dzieci oraz nasze przedszkole :) " Słodkim" Przypieczętowaniem przysięgi było wypicie soku z cytryny przez Rodziców :) Następnie Rodzice wraz z dziećmi zasiedli do poczęstunku, który pomogły nam zorganizować mamy naszych przedszkolaków. :)

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.