Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 10-14.12.2018 r.


           10-14.12.2018 r.
Poniedziałek:
I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,
 pastą  z tuńczyka
II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa aksamitna serowa, jajecznica
, ziemniaki puree, bukiet warzyw,
sok owocowy
Podwieczorek:  Budyń waniliowy z brzoskwinią
(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)
Wtorek:
I śniadanie:  Herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,
 pasztetem drobiowym i pomidorem
II śniadanie: jabłko, woda
Obiad : Marchewkowy krem z kaszką manną, gołąbki w sosie pomidorowym, ziemniaki, surówka z selera, z ananasem i żurawiną, sok owocowy
Podwieczorek: Kefir bananowo-truskawkowy, chrupki kukurydziane
 (alergeny:   seler, gluten, mleko)
Środa:
I śniadanie: Płatki owsiane na mleku, herbata z cytryną, bułka mleczna z dżemem niskosłodzonym malinowym
 II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Zupa  szczawiowa, kotlet schabowy, ziemniaki puree,
surówka z modrej kapusty z jabłkiem, sok owocowy
Podwieczorek:  Sok ze świeżo wyciskanych owoców, wafel ryżowy
(alergeny:  seler, gluten, jaja, mleko)
Czwartek:
I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i razowy
z masełkiem, polędwicą drobiową i kiełkami rzodkiewki
 II śniadanie : Banan, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty ,
„zielone spaghetti „ z kurczakiem, szpinakiem i śmietaną, sok owocowy
Podwieczorek: Jaglanka z jabłkiem i cynamonem
(alergeny:  seler, gluten, mleko)
Piątek:
I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,
pastą z twarogu i szczypiorku
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Zupa owocowa , gulasz rybny z warzywami, ziemniaki  sok owocowy
Podwieczorek: Jogurt waniliowy
(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉
😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!
Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń