Przejdź do głównej zawartości

MISIE w świecie dinozaurów.


Omawiając temat kompleksowy "Jak wyglądał świat przed milionami lat" dzieci z naszej grupy dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały i czym się żywiły dinozaury. Stworzyliśmy kąciki: książek o dinozaurach oraz  figurek dinozaurów. Misiaki wykonały makietę parku jurajskiego, w którym zamieszkały wykonane przez nie plastelinowe dinozaury.


OSTATNIO CZYTANE

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki. 

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.