Przejdź do głównej zawartości

PIERNICZKOWO U KRASNALI

Przedszkolaki z grupy Krasnali wzięły udział w przygotowywaniach do Świąt Bożego Narodzenia i upiekły pyszne świąteczne pierniki. Dzieci ugniatały, wałkowały i wykrawały ciasto piernikowe w wybranych kształtach.
Następnie dekorowały pierniczki kolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. 
Przygotowywanie słodkości bardzo się dzieciom podobało, a unoszący się zapach wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój.OSTATNIO CZYTANE

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki. 

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.