Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty Świąteczne

5 Grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Świąteczne z udziałem osób należących do Stowarzyszenia Seniorów " Druga Młodość". Koordynatorem warsztatów była Pani Paulina Piątyszek, która zaprezentowała naszym gościom różne możliwości zrobienia kartek i dekoracji świątecznych. Dzieci z grup Krasnali oraz Smerfów wraz z opiekunami aktywnie uczestniczyły w warsztatach tworząc świąteczne prace plastyczne :) Następnie każdy uczestnik wraz z przedszkolakiem zrobił kartkę świąteczną. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę.

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka