Balik Smerfy i Pszczoły

zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż.

Dzieci z grup Smerfów i Pszczółek także wybrały się na bal karnawałowy, podczas którego utrwalane były karnawałowe tradycje. Stroje, w których przedszkolaki przybyły na bal były piękne i pomysłowe dlatego każde z dzieci prezentowało swoje przebranie na " Wybiegu Karnawałowym". Następnie rozpoczęliśmy wspólną zabawę :) Dzieci brały udział w różnych konkurencjach i zabawach tanecznych. W międzyczasie na dzieci czekały przekąski :) Bal przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci zmęczone lecz zadowolone wróciły do sal :)
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie przebrań dla dzieci :)

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.