Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 14-18.01.2019 r.


           14-18.01.2019 r.

Poniedziałek:
I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,
 pastą  z makreli w sosie pomidorowym
II śniadanie: banan, woda
Obiad: Krupnik, kotleciki z kaszki manny z cukrem trzcinowym, surówka z marchewki
 i jabłka z jogurtem naturalnym
Podwieczorek:  Sok ze świeżo wyciskanych cytrusów, wafel kukurydziany
(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)
Wtorek:
I śniadanie:  Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal mleczny z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym, herbata rumiankowa
II śniadanie: jabłko, woda
Obiad : Kotlet schabowy, ziemniaki puree, kapusta zasmażana, sok owocowy
Podwieczorek: „Tostowe Uśmiechy”, herbatka
 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)
Środa:
I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbasą krakowską i pomidorem
 II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Grochówka z parówką, bułka pszenna , sok owocowy
Podwieczorek:  Jogurt owocowy
(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)
Czwartek:
I śniadanie: Kawa zbożowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, pasztetem drobiowo-pomidorowym i kiełkami rzodkiewki
II śniadanie : jabłko, woda
Obiad: Kurczak w rękawie, ziemniaki, surówka z selera i ananasa z żurawiną
 i jogurtem naturalnym, sok owocowy
Podwieczorek: Kryształki galaretki z brzoskwinią
(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)
Piątek:
I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,
jajecznica
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Zupa brokułowa z kaszką, GZIK-  ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym,  
sok owocowy
Podwieczorek: Placek drożdżowy ze śliwką, herbatka ziołowa
(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉
😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!
Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń