Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 25.02-01.03.2019 r


25.02-01.03.2019 r.
Poniedziałek:
śniadanie: Herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,
serem kanapkowym  i papryką czerwoną
II śniadanie: Marchewkowe chipsy, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,  makaron w sosie bolo
ńskim, sok owocowy
Podwieczorek:  Ryż na mleku z jabłkiem i śmietaną
(alergeny: seler, gluten, mleko)
Wtorek:
śniadanie:  Zupa budyniowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,
żółtym serem i kiełkami rzodkiewki, herbatka ziołowa
II śniadanie: Banan, woda
Obiad : Zupa szczawiowa z jajkiem, gulasz z karkówki, brązowy ryż, surówka
z kapusty pekińskiej z jogurtem naturalnym, sok owocowy
Podwieczorek: Sok z wyciskanych owoców, wafle ryżowe
 (alergeny:  mleko, jaja, seler, gluten,  sezam)
Środa:
śniadanie: Kaszka kukurydziana na mleku,  chleb pszenny i wieloziarnisty
z masełkiem, sałatą masłową i  wędliną wieprzową 
 II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad: Zupa krem z soczewicy czerwonej, ryba panierowana, ziemniaki, surówka
 z kapusty kiszonej z marchewką i oliwą z oliwek, sok owocowy
Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy, paluchy kukurydziane
 (alergeny:  ryba, mleko, seler, gluten, jaja)
Czwartek:
śniadanie: Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, wątrobianką
i ogórkiem kiszonym, herbatka imbirowa
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, kotleciki drobiowe panierowane
w otrębach żytnich, ziemniaki, bukiet warzyw, sok owocowy
Podwieczorek: Mini pączek, herbata z cytryną
(alergeny:  mleko, seler, gluten, jaja, sezam)
Piątek:
śniadanie: Herbata melisa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pastą z tuńczyka
 i pomidorami
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Zupa ziemniaczana z warzywami, pierogi z serem i cukrem trzcinowym,
sok owocowy
Podwieczorek: Jogurt waniliowy
(alergeny: mleko, seler, gluten, ryba)


OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 9-13.09.2019 r.

09-13.09.2019 r.
Poniedziałek: I śniadanie: Herbata LIPTON z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem i rzodkiewkowym twarożkiem II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek: Tostowe uśmiechy ( zapiekanka z żółtym serem i sosem pomidorowym), herbatka rumiankowa (alergeny: seler, gluten, mleko,jaja) Wtorek: I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem, rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym malinowym herbata „Melisa” II śniadanie: Banan, woda Obiad : Barszcz zabielany z zacierką, pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko) Środa: I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, polędwicą drobiową i ogórkiem zielonym II śniadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa koperkowa z ziemniakami, gulasz z warzywami z kaszą bul gur, sok owocowy Podwieczorek: Maślanka owocowa, ciasteczko owsiane bez cukru z żurawiną (alergeny:…

Jadłospis 2-6.09.2019

02-06.09.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, żółtym serem i pomidorem II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,  makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek:  Drożdżówka ze śliwką, bawarka, woda (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I śniadanie:  Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym, herbata rumiankowa II śniadanie: Banan, woda Obiad : Brokułowy krem z kaszką manną,  kotlet mielony, ziemniaki,  buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Sok z arbuza, wafle kukurydziane  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i razowy z masełkiem, sałatą lodową, kiełbasą zielonogórską i kiełkami rzodkiewki  II

Jadłospis 16-20.09.2019 r.

16-20.09.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, serem twarogowym wędzonym i  szczypiorkiem II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Żurek z jajkiem i białą kiełbaską, makaron w sosie śmietanowo-szpinakowym z mięsem wieprzowym, sok owocowy Podwieczorek:  Mini pączek, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie: Zupa budyniowa, herbata rumiankowa, chleb pszenny i razowy  z masełkiem, sałatą rukola, kiełbaską krakowską i pomidorem Obiad : Cebulowy krem, kotlet schabowy, ziemniaki puree, surówka z kapusty kiszonej z marchewką i oliwą z oliwek, sok owocowy Podwieczorek: Sok ze świeżo wyciskanych owoców (arbuz)  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Naworka- polewka, herbata koperkowa z  kminkiem,  kawiorek  z masełkiem i miodem wielokwiatowym II

Łączna liczba wyświetleń