Spotkanie z Panią Agatą Szymczak , wizyta w przytulisku dla zwierząt

22.03.2019r. Nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Agata Szymczak, która opowiadała dwóm najstarszym grupom o życiu psów, o ich potrzebach oraz funkcjonowaniu w społeczeństwie. Pani Agata przybliżyła dzieciom znaczenie mowy psów oraz zaprezentowała bezpieczne postawy, w sytuacji kontaktu z nieznanym psem. Niezmiernie ważnym aspektem, który także został omówiony był temat związany z działaniem naszego miejscowego przytuliska dla zwierząt. Tam właśnie udaliśmy się na koniec spotkania, gdzie poznaliśmy pieski, które czekają na to aż ktoś zechce je adoptować. Dzieci wymysliły dla tych piesków imiona : Daisy i Frajda <3 Przy tej okazji nasze przedszkolaki pozyskały mnóstwo informacji na temat roli wolontariusza 😍 Serdecznie dziękujemy Pani Agacie za wspaniałą lekcję, dzięki której nasi podopieczni nauczyli się empatii oraz szacunku do zwierząt.

Jadłospis 31.05.-04.06.2021 r.

31.05-04.06.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   twaro ż kiem i szczypiorkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa ogórkowa,   makaron w sosie bolo ń skim, sok owocowy Podwieczorek:   Budy ń malinowy (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pasztetem drobiowo-pomidorowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Lody z okazji „Dnia Dziecka”   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, pełnoziarniste płatki zbo ż owe z owocami i mlekiem, bułka mleczna masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek:   Galaretka pomara ń czowa

Dzień Dziecka

Co tu dużo pisać to był wspaniały dzień :)  Oby takich było jak najwięcej :)  Wszystkim dzieciom tym małym i dużym  życzymy wszystkiego dobrego :)