Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 8-12.07.2019 r.


       8-12.07.2019
Poniedziałek:
I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,
 pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym
II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z ry
żem, jajko smażone, ziemniaki puree,
mini marchewka gotowana, sok owocowy
Podwieczorek:  Budyń czekoladowy
(alergeny: seler, jaja, gluten, mleko)
Wtorek:
I śniadanie: Kakao, herbata zwykła z cytryną, bułka pszenna i grahamka  z masełkiem
 i pastą z kiełbasy zielonogórskiej
II śniadanie: Banan, woda
Obiad : Gulasz z warzywami, ziemniaki, buraczki z jabłkiem, sok owocowy
Podwieczorek: Herbatka ziołowa, andruty z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym
 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)
Środa:
I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata ziołowa z koprem włoskim i kminkiem, chleb pszenny
 i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą rukola, polędwicą drobiową  i  kiełkami brokułu
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Kotlet schabowy, ziemniaki puree, kapusta zasmażana , sok owocowy
Podwieczorek:  Galaretka pomarańczowa
(alergeny:   gluten, jaja, mleko)
Czwartek:
I śniadanie: Herbata rumiankowa, pełnoziarniste płatki zbożowe z owocami i mlekiem,
bułka pszenna z masłem czekoladowym
II śniadanie : Gruszka, woda
Obiad: Kurczak z curry sosem jogurtowo-czosnkowym, ryż paraboliczny, sok owocowy
Podwieczorek:  Kaszka manna z sokiem wiśniowym
(alergeny:  seler, gluten, mleko, orzechy)
Piątek:
I śniadanie: Herbata indyjska z cytryną , chleb pszenny
 i razowy  z masełkiem,  żółtym serem i pomidorem
II śniadanie : Jabłko, woda
Obiad:  Zupa rybna z jajkiem, makaronowe muszelki z serem  twarogowym,
sok owocowy                       
Podwieczorek:  Jogurt waniliowy
(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja)

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 9-13.09.2019 r.

09-13.09.2019 r.
Poniedziałek: I śniadanie: Herbata LIPTON z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem i rzodkiewkowym twarożkiem II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek: Tostowe uśmiechy ( zapiekanka z żółtym serem i sosem pomidorowym), herbatka rumiankowa (alergeny: seler, gluten, mleko,jaja) Wtorek: I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem, rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym malinowym herbata „Melisa” II śniadanie: Banan, woda Obiad : Barszcz zabielany z zacierką, pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko) Środa: I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, polędwicą drobiową i ogórkiem zielonym II śniadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa koperkowa z ziemniakami, gulasz z warzywami z kaszą bul gur, sok owocowy Podwieczorek: Maślanka owocowa, ciasteczko owsiane bez cukru z żurawiną (alergeny:…

Jadłospis 2-6.09.2019

02-06.09.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, żółtym serem i pomidorem II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,  makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek:  Drożdżówka ze śliwką, bawarka, woda (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I śniadanie:  Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym, herbata rumiankowa II śniadanie: Banan, woda Obiad : Brokułowy krem z kaszką manną,  kotlet mielony, ziemniaki,  buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Sok z arbuza, wafle kukurydziane  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i razowy z masełkiem, sałatą lodową, kiełbasą zielonogórską i kiełkami rzodkiewki  II

Łączna liczba wyświetleń