SMERFY i PSZCZÓŁKI w przytulisku dla psów w Wielichowie

Dziękujemy wszystkim, którym nie był obojętny los zwierząt ze schronisk i przyłączyli się do zbiórki karmy dla bezdomnych piesków i kotków. DZIĘKUJEMY!!!!!!

W poniedziałek 21 pażdziernika gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Agatę Szymczak - opiekunkę wolontariuszy, którzy zajmują się psiakami z  Przytuliska w Wielichowie. Pani Agata opowiedziała dzieciom o losie niechcianych i porzuconych zwierzątek. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy zachować się podczas kontaktu z nieznajomym psem i agresywnym.
Następnie przedszkolaki odwiedziły Przytulisko w Wielichowie i zaniosły pieskom zebraną karmę. Pieski na nasz widok bardzo się ucieszyły. Kto wie, może któryś z nich trafi do rodziny przedszkolaka??????? :-)  :-)
Karma dla kotków trafi do Schroniska w Karpicku.
Dziękujemy Pani Agacie, za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom losu niechcianych zwierząt.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka