SMERFY i PSZCZÓŁKI w przytulisku dla psów w Wielichowie

Dziękujemy wszystkim, którym nie był obojętny los zwierząt ze schronisk i przyłączyli się do zbiórki karmy dla bezdomnych piesków i kotków. DZIĘKUJEMY!!!!!!

W poniedziałek 21 pażdziernika gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Agatę Szymczak - opiekunkę wolontariuszy, którzy zajmują się psiakami z  Przytuliska w Wielichowie. Pani Agata opowiedziała dzieciom o losie niechcianych i porzuconych zwierzątek. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy zachować się podczas kontaktu z nieznajomym psem i agresywnym.
Następnie przedszkolaki odwiedziły Przytulisko w Wielichowie i zaniosły pieskom zebraną karmę. Pieski na nasz widok bardzo się ucieszyły. Kto wie, może któryś z nich trafi do rodziny przedszkolaka??????? :-)  :-)
Karma dla kotków trafi do Schroniska w Karpicku.
Dziękujemy Pani Agacie, za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom losu niechcianych zwierząt.

Jadłospis 31.05.-04.06.2021 r.

31.05-04.06.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   twaro ż kiem i szczypiorkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa ogórkowa,   makaron w sosie bolo ń skim, sok owocowy Podwieczorek:   Budy ń malinowy (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pasztetem drobiowo-pomidorowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Lody z okazji „Dnia Dziecka”   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, pełnoziarniste płatki zbo ż owe z owocami i mlekiem, bułka mleczna masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek:   Galaretka pomara ń czowa

Dzień Dziecka

Co tu dużo pisać to był wspaniały dzień :)  Oby takich było jak najwięcej :)  Wszystkim dzieciom tym małym i dużym  życzymy wszystkiego dobrego :)