Zaproszenie na Pasowanie na Przedszkolaka
                               Kochani Rodzice!
Już nadeszła pora przyjść na pasowanie do nas do przedszkola.
Uroczyście Was zapraszamy na tę ważną chwilę, która uczyni z dzieciaczka prawdziwego przedszkolaczka.
 Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która odbędzie się
7 listopada 2019r. o godzinie 13.30.
Prosimy o uroczysty strój dla dziecka.

MARCOWE OGRÓDKI

Krasnale założyły ogródek w sali. Omówiły czynniki niezbędne roślinom do wzrostu. Posadziły cebulki do doniczek z ziemią, podlały i ustawiły przy oknie. W kolejnych dniach podlewały i obserwowały wzrost szczypiorku. Niedługo będą mogły go skosztować.Zagospodarowały też część ogródka przedszkolnego. Obserwowały i wykonywały prace: przekopywanie grządek, grabienie, sadzenie, sianie. Obejrzały z bliska dżdżownice i poznały ich rolę. Uczyły się wiersza I. Salach pt. Ogrodnicy oraz bawiły się przy piosence pt. Pan ogrodnik (sł. i muz. J. Bernat), aby utrwalić nazwy narzędzi pracy ogrodnika i wiadomości związane z tematyką zajęć.

„OGRODNICY”

I. Salach

Idą, Idą ogrodnicy, tup!
Niosą grabki i łopatki, hej!
Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką,
szu, szu, szu grabkami,
tryśnie woda z koneweczki
na nasze grządeczki.

Stuku puk motyką
Drap, drap pazurkami.
Nasze skarby wysiewamy
O ogródek dbamy.

Pan ogrodnik
1 Przyleciała biedroneczka
do naszego ogródec…

DZIEŃ KOBIET

SPOTKANIE Z PANIĄ KRAWCOWĄ

Wczoraj dzięki uprzejmości Pani Ani mogliśmy na zajęciach zapoznać się z narzędziami i pracą krawcowej. Obserwowaliśmy jak powstaje spódniczka oraz  próbowaliśmy szycia na maszynie. Było super!