Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – robimy sok w przedszkolu :)

„Kto soki pije, ten długo żyje!”

Dzieci z grupy Krasnali wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach postanowiliśmy sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z marchewki, jabłka, gruszki, śliwki, buraka, winogrona, banana,  bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się  z urządzeniem do robienia soku – wyciskarką, jej działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim „witaminowe wąsy”.  Po wypiciu pysznego soku rozpoznawaliśmy warzywa poprzez zmysł dotyku i węchu.

Dzień Babci i Dziadka u Krasnoludków

Dzisiaj odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka 😊 Dzieci podczas części artystycznej zaprezentowały piosenki oraz poznane tańce. Babcie oraz dziadkowie również musieli wykazać się niemałymi umiejętnościami tanecznymi podczas wyzwania przygotowanego przez dzieciaczki.  Po występach przyszedł czas na poczęstunek. Nie zabrakło wspólnych zdjęć :)  Dziękujemy bardzo za przybycie :)

Dzień Babci i Dziadka u Miśków

Dzień Babci i Dziadka w Smerfach