Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – robimy sok w przedszkolu :)

„Kto soki pije, ten długo żyje!”

Dzieci z grupy Krasnali wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach postanowiliśmy sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z marchewki, jabłka, gruszki, śliwki, buraka, winogrona, banana,  bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się  z urządzeniem do robienia soku – wyciskarką, jej działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim „witaminowe wąsy”.  Po wypiciu pysznego soku rozpoznawaliśmy warzywa poprzez zmysł dotyku i węchu.

Zajęcia zdalne - "Bezpieczne wakacje", "Wakacyjne podróże", "Pożegnania nadszedł czas" - Misie

Podczas czerwcowych zajęć mówiliśmy głównie o wakacjach. Misie wiedzą jak podczas nich, bezpiecznie się zachowywać. Ćwiczyliśmy matematyczne zagadnienia. A także wykonaliśmy pracę plastyczne: "Rybki", "Japonki", "Lody". A w ostatnim tygodniu wspominaliśmy miniony rok.  Dziękuję za ten rok wszystkim, którzy angażowali się w naszą pracę.  Wszystkim życzę słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu :)

Urodziny Oliwki

URODZINKI EMILKI i ANI