Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 08-12.11.2021 r.

 

08-12.11.2021 r.

Poniedziałek (08.11.2021 r.)

I śniadanie: Herbata imbirowa,

chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem i pastą z  tuńczyka

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Barszcz z ziemniakami, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy

Podwieczorek: :  Budyń czekoladowy

 (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

Wtorek (09.11.2021 r.)

I śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, kawiorek z masełkiem, herbata rumiankowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa jarzynowa z białą kaszą jęczmienną, sztuka mięsa w sosie własnym, pyzy, surówka z kiszonej kapusty z oliwą z oliwek, sok owocowy

Podwieczorek: Sałatka owocowa (gruszka, banan, winogrono)

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

 

Środa (10.11.2021 r.)

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, kiełbaską zielonogórską i kiełkami rzodkiewki

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kotlet schabowy panierowany, ziemniaki puree,

surówka z białej kapusty z marchewką, jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Rogal z marmoladą,  herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, orzechy)

 

Piątek (12.11.2021 r.)

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem

i  makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa cytrynowa z ryżem, jajko gotowane w sosie musztardowym,

ziemniaki, bukiet warzyw,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt owocowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

 

 

OSTATNIO CZYTANE

Zakończenie Przedszkola - Tygryski.

Wczoraj dzieci z grupy Tygryski zaprezentowały program artystyczny i pożegnały się z przedszkolem. Otrzymały dyplomy oraz upominki. Po wakacjach  pójdą już do zerówki. Trzy lata w przedszkolu szybko minęły. Będziemy za Wami tęsknić. Dziękujemy Tygryskom i Rodzicom za owocną współpracę, życzymy bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i samych sukcesów w dalszej edukacji.  

Jadłospis 08-12.07.2024 r.

                                 08-12.07.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   pasztetem drobiowo-pomidorowym z papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, makaron w sosie pomidorowym, napój   owocowy Podwieczorek:   Kefir truskawkowy, ciasteczko owsiane bez cukru (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Polewka-naworka, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Arbuz, woda Obiad :   Zupa jarzynowa z   ziemniakami, gulasz z   karkówki z warzywami, kasza bul gur, napój owocowy Podwieczorek: Amerykany, herbata   ziołowa   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, kawiorek z masłem i miodem wielokwiatowym, herbata melisa II ś niadanie : Banan, woda Obiad: Ż urek z jajkiem i kiełbask ą , bułka pszenna,   napój owocow

Zakończenie w grupie Misie