Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 20-24.06.2022 r.

 

20-24.06.2022 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata  z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy

z masełkiem, pastą z twarogu wędzonego solankowego i żółtą papryką

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z młodej kapusty, makaron w sosie pomidorowym,

 sok owocowy

Podwieczorek:  Amerykany, herbatka melisa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka

z masełkiem, sałatą rukola i polędwicą drobiową i rzodkiewką

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, karkówka w sosie własnym z warzywami

i kaszą bul gur, sałatka grecka, sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa, ciasteczko owsiane bez cukru z morelą

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie:  Musli tropikalne   z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym malinowym, herbata koperkowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa gulaszowa z  bułeczką, sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z pasztetem

drobiowo-pomidorowym, herbata ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jajka)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, wątrobianką

 i ogórkiem kiszonym, herbata rumiankowa

II śniadanie : Chipsy marchewkowe, woda

Obiad: Zupa brokułowa z kaszką, kurczak w rękawie, ziemniaki puree, surówka

 z modrej kapusty z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Koktajl truskawkowy

(alergeny:   gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, żółtym serem i pomidorem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa rybna, GZIK- ziemniaki  z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

 Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: ryba, seler, gluten, jaja,  mleko)

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane