Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 30.01-03.02.2023 r.

 

30.01.-03.02.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Kakao, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem

i  pastą z twarogu i szczypiorkiem,

II śniadanie: Marchewkowe chipsy, woda
Obiad: Zupa cytrynowa z kasz
ą jaglaną, jajko gotowane w sosie musztardowym, ziemniaki, gotowana mini marchewka, sok owocowy

 Podwieczorek:  Kisiel do picia, wafel kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam, gorczyca)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, szyneczką wieprzową i pomidorem

II śniadanie: Gruszka, woda

Obiad : Cordon Bleu – wieprzowy kotlet szwajcarski, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewką i  jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Mus warzywno-owocowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Środa:

I śniadanie: Kaszka manna z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Żeberka duszone, ziemniaki, sałata lodowa w sosie śmietanowo-koperkowym,

 sok owocowy

Podwieczorek: „Stefania” placek na herbatnikach z kaszką i mlekiem

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

z pieczenią alpejską z warzywami i kiełkami brokułu

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kurczak w rękawie, kasza bul gur, marchewka puree, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka malinowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, makrelą

W pomidorach

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa kalafiorowa z kaszką, Gzik- ziemniaki twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane