Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 30.01-03.02.2023 r.

 

30.01.-03.02.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Kakao, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem

i  pastą z twarogu i szczypiorkiem,

II śniadanie: Marchewkowe chipsy, woda
Obiad: Zupa cytrynowa z kasz
ą jaglaną, jajko gotowane w sosie musztardowym, ziemniaki, gotowana mini marchewka, sok owocowy

 Podwieczorek:  Kisiel do picia, wafel kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam, gorczyca)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, szyneczką wieprzową i pomidorem

II śniadanie: Gruszka, woda

Obiad : Cordon Bleu – wieprzowy kotlet szwajcarski, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewką i  jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Mus warzywno-owocowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Środa:

I śniadanie: Kaszka manna z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Żeberka duszone, ziemniaki, sałata lodowa w sosie śmietanowo-koperkowym,

 sok owocowy

Podwieczorek: „Stefania” placek na herbatnikach z kaszką i mlekiem

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

z pieczenią alpejską z warzywami i kiełkami brokułu

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kurczak w rękawie, kasza bul gur, marchewka puree, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka malinowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, makrelą

W pomidorach

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa kalafiorowa z kaszką, Gzik- ziemniaki twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

OSTATNIO CZYTANE

Zakończenie Przedszkola - Tygryski.

Wczoraj dzieci z grupy Tygryski zaprezentowały program artystyczny i pożegnały się z przedszkolem. Otrzymały dyplomy oraz upominki. Po wakacjach  pójdą już do zerówki. Trzy lata w przedszkolu szybko minęły. Będziemy za Wami tęsknić. Dziękujemy Tygryskom i Rodzicom za owocną współpracę, życzymy bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i samych sukcesów w dalszej edukacji.  

Jadłospis 08-12.07.2024 r.

                                 08-12.07.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   pasztetem drobiowo-pomidorowym z papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, makaron w sosie pomidorowym, napój   owocowy Podwieczorek:   Kefir truskawkowy, ciasteczko owsiane bez cukru (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Polewka-naworka, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Arbuz, woda Obiad :   Zupa jarzynowa z   ziemniakami, gulasz z   karkówki z warzywami, kasza bul gur, napój owocowy Podwieczorek: Amerykany, herbata   ziołowa   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, kawiorek z masłem i miodem wielokwiatowym, herbata melisa II ś niadanie : Banan, woda Obiad: Ż urek z jajkiem i kiełbask ą , bułka pszenna,   napój owocow

Zakończenie w grupie Misie