Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

 

27.02.-03.03.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,  białym serkiem kanapkowym i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa ogórkowa, racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa z pastą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Wtorek:

I śniadanie: Naworka- polewka , herbata miętowa, bułka pszenna i sojowa

z masełkiem, pieczenią rzymską i pomidorem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa śródziemnomorska, kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree,  sok owocowy

Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja)

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata  koperkowa

II śniadanie: Gruszka, woda

Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, ziemniaki, sok owocowy

Podwieczorek: Zbożowe chrupki z bananami i mlekiem

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata malinowa, bułka pszenna i grahamka z pastą kiełbasy zielonogórskiej i ogórka konserwowego

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: „Pazibroda”- kapuśniak z białej kapusty, kurczak w rękawie, kasza bul gur, surówka z modrej kapusty,  sok owocowy

Podwieczorek: „Cielak”- murzynek z serem, herbata z cytryną

(Alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, sałatą masłową, żółtym serem i ogórkiem zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Grochówka, gulasz rybny z warzywami i ziemniakami, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt czekoladowy

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie.

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę.