Przejdź do głównej zawartości

Tydzień z dinozaurami

 

Dzień dinozaura obchodzimy 26 lutego, dlatego miniony tydzień obfitował w zajęcia związane z tymi stworzeniami. To jeden z najbardziej ulubionych tematów wszystkich przedszkolaków, dlatego łatwo przemycić dzieciom wartościowe treści. 

Dziecko  uczestnicząc w w/w dniach:

– Poszerza wiedzę na temat dinozaurów i ich cech charakterystycznych

– Rozwija wyobraźnię i zmysł dotyku poprzez zabawy badawcze

– Porównuje przedmioty ze względu na wielkość

– Prawidłowo stosuje pojęcia mały-średni-duży

– Przelicza w zakresie 1-3

– Rozwija orientacje w przestrzeni i schemacie własnego ciała

– Doskonali spostrzegawczość i koordynację wzrokowo – ruchową

– Utrwala wybrane kolory

– Prawidłowo reaguje na sygnał słowny

Korzysta z własnych zmysłów: rozpoznaje smak, zapach, słyszane dźwięki, rozpoznaje za pomocą wzroku, dotyku

– Nabywa sprawność manualną(poprzez wykonywanie czynności wymagających zaangażowania mięśni dłoni, np. lepienie prostych kształtów z plasteliny, zgniatanie i zaginanie papieru)

– Nabywa koordynacji wzrokowo-ruchową, np. powtarzanie prostych ruchów innej osoby w czasie zabawy

– Uczestniczy w zabawach ruchowych: kształtujących postawę, orientacyjno-porządkowych, bieżnych, z elementami czworakowania, z elementami skoku, podskoku, z elementami toczenia, z elementami rzutu, chwytu, równoważnych, organizowanych metodą opowieści ruchowych, ze śpiewem

– Wypowiada się na temat obrazka, ilustracji, wysłuchanego tekstu

– Obserwuje  środowisko przyrodnicze, zwraca uwagę na dominującą kolorystykę, zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie

– Uczy się prostych piosenek fragmentami metodą ze słuchuOSTATNIO CZYTANE

Zakończenie Przedszkola - Tygryski.

Wczoraj dzieci z grupy Tygryski zaprezentowały program artystyczny i pożegnały się z przedszkolem. Otrzymały dyplomy oraz upominki. Po wakacjach  pójdą już do zerówki. Trzy lata w przedszkolu szybko minęły. Będziemy za Wami tęsknić. Dziękujemy Tygryskom i Rodzicom za owocną współpracę, życzymy bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i samych sukcesów w dalszej edukacji.  

Jadłospis 08-12.07.2024 r.

                                 08-12.07.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   pasztetem drobiowo-pomidorowym z papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, makaron w sosie pomidorowym, napój   owocowy Podwieczorek:   Kefir truskawkowy, ciasteczko owsiane bez cukru (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Polewka-naworka, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Arbuz, woda Obiad :   Zupa jarzynowa z   ziemniakami, gulasz z   karkówki z warzywami, kasza bul gur, napój owocowy Podwieczorek: Amerykany, herbata   ziołowa   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, kawiorek z masłem i miodem wielokwiatowym, herbata melisa II ś niadanie : Banan, woda Obiad: Ż urek z jajkiem i kiełbask ą , bułka pszenna,   napój owocow

Zakończenie w grupie Misie