Dzień Kolorowej Skarpetki

22 marca odbył się w naszym przedszkolu  Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Na całym świecie 21 marca jest obchodzony Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa, bo osoby z ZD posiadają dodatkowy dwudziesty pierwszy chromosom. Dzieci  oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami. Przedszkolaki mogły wspólnie pobawić się w zabawę –Znajdź przyjaciela, oraz rozwiązać skarpetkowe sudoku. Każda grupa brała udział w konkursie plastycznym pt. ,,Kolorowe skarpetki”. Zwyciężyła grupa Pszczółki- gratulujemy.

Co to był za bal!

Dzisiaj odbył się długo wyczekiwany balik karnawałowy, w którym wzięły udział dzieci z grup: Krasnale oraz Misie.  Wspólnym zabawom oraz tańcom nie było końca 😊  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów dla dzieci 😊

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice!  😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż.  🌷  przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30.  🌸 Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast  😉 Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ).  😉 Miłego weekendu!  😉 😁