Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 13-17.03.2023 r.

 

13-17.03.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem i tuńczykiem 

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa selerowa z ziemniakami, nale
śniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,

 sok owocowy

 Podwieczorek: Pieczywo wasa z  pastą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kakao, herbata owocowa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, polędwicą drobiową i kiełkami jarmużu

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Gulasz z karkówki, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewką,

jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Sok ze świeżo wyciskanych owoców, chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, soja)

Środa:

I śniadanie: Płatki śniadaniowe zbożowo-bananowe z mlekiem, kawiorek z masełkiem

 i miodem wielokwiatowym, herbata miętowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:   Zupa pomidorowa z ryżem, żeberka duszone w sosie własnym, ziemniaki, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka truskawkowa, ciastko owsiane bez cukru

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, kiełbaską góralską,  herbatka ziołowa

II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad: Żurek z warzywami i jajkiem, „kolorowy kociołek” z ryżem, sok owocowy

Podwieczorek: Sałatka jarzynowa, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko,  jaja, sezam )

Piątek:

       I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

żółtym serem, pomidorem i szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa cytrynowa z zacierką, ryba gotowana, ziemniaki, bukiet warzyw, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Zakończenie Przedszkola - Tygryski.

Wczoraj dzieci z grupy Tygryski zaprezentowały program artystyczny i pożegnały się z przedszkolem. Otrzymały dyplomy oraz upominki. Po wakacjach  pójdą już do zerówki. Trzy lata w przedszkolu szybko minęły. Będziemy za Wami tęsknić. Dziękujemy Tygryskom i Rodzicom za owocną współpracę, życzymy bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i samych sukcesów w dalszej edukacji.  

Jadłospis 08-12.07.2024 r.

                                 08-12.07.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   pasztetem drobiowo-pomidorowym z papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, makaron w sosie pomidorowym, napój   owocowy Podwieczorek:   Kefir truskawkowy, ciasteczko owsiane bez cukru (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Polewka-naworka, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Arbuz, woda Obiad :   Zupa jarzynowa z   ziemniakami, gulasz z   karkówki z warzywami, kasza bul gur, napój owocowy Podwieczorek: Amerykany, herbata   ziołowa   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, kawiorek z masłem i miodem wielokwiatowym, herbata melisa II ś niadanie : Banan, woda Obiad: Ż urek z jajkiem i kiełbask ą , bułka pszenna,   napój owocow

Zakończenie w grupie Misie