Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 11-15.09.2023 r.

 

11-15.09.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i razowy  z masełkiem

i makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa brokułowa z kaszk
ą, jajko gotowane w sosie musztardowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa, wafel kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, herbata melisa, bułka grahamka i  pszenna

 z masełkiem, kiełbaską zielonogórską i kiełkami rzodkiewki

II śniadanie: Marchewkowe chipsy, woda

Obiad : Cebulowy krem, pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, sałatka grecka,

sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

 (alergeny:  seler, gluten, jajka, mleko, sezam, soja)

Środa:

I śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masełkiem i dżemem niskosłodzonym malinowym, herbatka miętowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Barszcz zabielany z zacierką, żeberka w sosie własnym, ziemniaki, surówka

 z białej kapusty z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z białym serkiem wędzonym i ogórkiem zielonym, herbata ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, sezam, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pieczenią rzymską i ogórkiem konserwowym, herbata owocowa

II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, Nugettsy, ryż , biały sos, surówka z marchewki z jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Drożdżówka z owocem, herbata ziołowa

 (alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem i pasztetem drobiowo-pomidorowym i rzodkiewką

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Dyniowy krem, GZIK- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko)

 

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane