Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 04-08.03.2024 r.

 

04-08.03.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata malinowa, bułka pszenna i grahamka  z masełkiem, żółtym serem 

i ogórkiem kiszonym, kakao

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy z ziemniakami, makaron w sosie szpinakowo-
śmietanowym z mięskiem, sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa żytnie z pastą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Płatki owsiane z mlekiem, herbatka melisa, rogal mleczny  z dżemem niskosłodzonym truskawkowym

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Krem z marchewki, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki z jabłkiem,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy

 (alergeny:  seler, gluten, jajka, mleko)

Środa:

I śniadanie: Kakao, herbata koperkowa,  bułka grahamka i  pszenna z masełkiem, kiełbaską krakowską i pomidorem

 II śniadanie : Marchewkowe paluszki Jabłko, woda

Obiad:  Gulasz z karkówki w sosie własnym, pyzy, sałata lodowa z sosem jogurtowo- koperkowym, sok  owocowy

Podwieczorek:  Płatki ryżowe na mleku

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata imbirowa,  bułka pszenna i grahamka

z masełkiem, pastą z tuńczyka, jajka, twarogu, papryki czerwonej, koperku i musztardy francuskiej

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół  z makaronem, potrawka z ryżem, groszek z marchewką, sok owocowy

Podwieczorek: Sok ze świeżo wyciskanych owoców,  chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja,  sezam, ryba)

Piątek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem, twarożkiem solankowym wędzonym i żółtą papryką

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa kalafiorowa z kaszką,  zrazik rybny,  ziemniaki, surówka z marchewki

 i jabłka, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

 

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane