Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 11-15.03.2024 r.

 

11-15.03.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, tuńczykiem

i czerwoną papryką

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa, racuchy dro
żdżowe z jabłkiem i cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z żółtym serem

 i ogórkiem konserwowym, herbata owocowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie:  Płatki kukurydziane z mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbata miętowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Cebulowy krem z kaszką kukurydzianą, gołąbki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata ziołowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem, sałatą lodową, szynką gotowaną i kiełkami rzodkiewki

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa śródziemnomorska, żeberka w sosie własnym, kasza jęczmienna, surówka

z kiszonej kapusty z marchewką, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń czekoladowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata melisa, chleb pszenny i razowy z masełkiem,

z wątrobianką i ogórkiem kiszonym

II śniadanie : Marchewkowe chipsy, woda

Obiad: Grochówka, kurczak w rękawie, ziemniaki, surówka z selera i ananasa, z żurawiną

 i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Pizzerki z chleba tostowego z serem i szynką, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem i  pastą

z jajka gotowanego i szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa rybna, Gzik- ziemniaki z twarogiem i  olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie.

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane