Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 02-05.04.2024 r.

 

02-05.04.2024 r.

Wtorek:

I śniadanie: Herbata owocowa,  chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem kiszonym

 II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z ry
żem, jajko gotowane w sosie musztardowo-chrzanowym, ziemniaki, mieszanka królewska z wody, napój owocowy

Podwieczorek:  Budyń czekoladowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, gorczyca, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą lodową,

 polędwicą drobiową, zielonym ogórkiem i szczypiorkiem, herbata melisa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa z ciecierzycy z ziemniakami, spaghetti w sosie śmietanowo-serowym, napój owocowy

Podwieczorek:  Kaszka manna z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Czwartek:

I śniadanie: Kuleczki  zbożowe z mlekiem, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczenią alpejską z warzywami i pomidorkiem, herbata z cytryną

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Rosół  z makaronem,  potrawka z ryżem i groszek z marchewką,

 napój owocowy

Podwieczorek:  Drożdżówka z serem, kawa zbożowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, soja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, chleb pszenny z masełkiem,

żółtym serem i kiełkami rzodkiewki

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad: Zupa koperkowa, ryba po grecku pod beszamelem, kasza Kus Kus, napój owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: ryba, seler, gluten, mleko)

 

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane