Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 08-12.04.2024 r.

 

     08-12.04.2024 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 pastą z tuńczyka w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,
naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,

napój owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z humusem z suszonymi pomidorami, kakao

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata  koperkowa, Hot-dog z ketchupem,

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa zielona, napój owocowy

Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie: Zupa budyniowa, rogal mleczny z masełkiem

i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata melisa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Pazibroda- kapuśniak ze słodkiej kapusty,  gulasz z karkówki z warzywami,

z kaszą bul gur,  napój owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa, wafle kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,

pastą z kiełbasy zielonogórskiej i ogórka konserwowego, herbata koperkowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa cytrynowa z zacierką, kurczak w rękawie, ziemniaki, surówka z czerwonej kapusty, napój owocowy

Podwieczorek: Sok z pomarańczy świeżo wyciskany, chrupek kukurydziany

(alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa selerowa z ziemniakami, ryba gotowana, biały ryż, sos, surówka z marchewki

 i jabłka, napój owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Przedszkole zastrzega możliwość zmian w jadłospisie!

                                                                                    

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane