O NASZYM PRZEDSZKOLU

Przedszkole "Świat Bajek" w Wielichowie

Przedszkole w Wielichowie jest placówką, której rys historyczny sięga lat 60-tych, kiedy to oddział przedszkolny znajdował się przy wikariacie. W sierpniu 1974 roku zostało przeniesione do nowego budynku przy ulicy Kościelnej 4. Z biegiem lat okazało się jednak, że obiekt jest niewystarczający aby pomieścić wszystkie dzieci, które opieki przedszkolnej potrzebowały, dlatego podjęto decyzję o budowie nowoczesnej placówki. W sierpniu 2014 roku oddano do użytku nowy, czterooddziałowy obiekt i oficjalnie nadano mu nazwę Przedszkola "Świat Bajek" w Wielichowie.

Obecnie placówka zapewnia opiekę dla stu dzieci z gminy Wielichowo, które korzystają z oferty edukacyjno - wychowawczej w przestronnych kolorowych salach o nazwach Krasnale, Misie, Smerfy i Pszczółki. Mają do dyspozycji bogate zaplecze pomocy dydaktycznych, dużo kolorowych zabawek a praca całego personelu sprawia, że czują się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie.

Przedszkole "Świat Bajek" stawia przede wszystkim na harmonijny rozwój każdego dziecka, stara się wspierać samodzielność, kreatywność i naturalną ciekawość otaczającego świata między innymi poprzez aktywną współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Panuje u nas atmosfera przyjazna dziecku i rodzinie. Dajemy dzieciom możliwość radosnego przeżycia każdego dnia w atmosferze życzliwości, zaufania i akceptacji. W placówce zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która jest otwarta na innowacje. Chętnie uczestniczy w różnych formach doskonalenia zawodowego, dostosowuje zajęcia do potrzeb i oczekiwań dzieci i ich rodziców. Wychowankowie przedszkola mają zapewnione warunki do wielokierunkowej edukacji na miarę ich indywidualnych możliwości. Rozwijamy zainteresowania dzieci poprzez uczestnictwo w ciekawych formach aktywności, w konkursach, projektach, przeglądach, wycieczkach, koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych organizowanych w przedszkolu i poza nim.

Naszą tradycją są wspólnie organizowane uroczystości: Wigilia, Dzień Babci i Dzień Dziadka, Bal Karnawałowy, Piknik z okazji Dnia Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie 5-latków oraz liczne imprezy, wycieczki i spotkania z ludźmi ciekawych zawodów. Ponadto co roku organizujemy Wiosenną Zabawę Przedszkola "Świat Bajek", z której dochód przeznaczany jest na potrzeby przedszkolaków.

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :