O NASZYM PRZEDSZKOLU

Przedszkole "Świat Bajek" w Wielichowie

Przedszkole w Wielichowie jest placówką, której rys historyczny sięga lat 60-tych, kiedy to oddział przedszkolny znajdował się przy wikariacie. W sierpniu 1974 roku zostało przeniesione do nowego budynku przy ulicy Kościelnej 4. Z biegiem lat okazało się jednak, że obiekt jest niewystarczający aby pomieścić wszystkie dzieci, które opieki przedszkolnej potrzebowały, dlatego podjęto decyzję o budowie nowoczesnej placówki. W sierpniu 2014 roku oddano do użytku nowy, czterooddziałowy obiekt i oficjalnie nadano mu nazwę Przedszkola "Świat Bajek" w Wielichowie.

Obecnie placówka zapewnia opiekę dla stu dzieci z gminy Wielichowo, które korzystają z oferty edukacyjno - wychowawczej w przestronnych kolorowych salach o nazwach Krasnale, Misie, Smerfy i Pszczółki. Mają do dyspozycji bogate zaplecze pomocy dydaktycznych, dużo kolorowych zabawek a praca całego personelu sprawia, że czują się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie.

Przedszkole "Świat Bajek" stawia przede wszystkim na harmonijny rozwój każdego dziecka, stara się wspierać samodzielność, kreatywność i naturalną ciekawość otaczającego świata między innymi poprzez aktywną współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Panuje u nas atmosfera przyjazna dziecku i rodzinie. Dajemy dzieciom możliwość radosnego przeżycia każdego dnia w atmosferze życzliwości, zaufania i akceptacji. W placówce zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która jest otwarta na innowacje. Chętnie uczestniczy w różnych formach doskonalenia zawodowego, dostosowuje zajęcia do potrzeb i oczekiwań dzieci i ich rodziców. Wychowankowie przedszkola mają zapewnione warunki do wielokierunkowej edukacji na miarę ich indywidualnych możliwości. Rozwijamy zainteresowania dzieci poprzez uczestnictwo w ciekawych formach aktywności, w konkursach, projektach, przeglądach, wycieczkach, koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych organizowanych w przedszkolu i poza nim.

Naszą tradycją są wspólnie organizowane uroczystości: Wigilia, Dzień Babci i Dzień Dziadka, Bal Karnawałowy, Piknik z okazji Dnia Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie 5-latków oraz liczne imprezy, wycieczki i spotkania z ludźmi ciekawych zawodów. Ponadto co roku organizujemy Wiosenną Zabawę Przedszkola "Świat Bajek", z której dochód przeznaczany jest na potrzeby przedszkolaków.

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉

😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!

Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń