O NASZYM PRZEDSZKOLU

Przedszkole "Świat Bajek" w Wielichowie

Przedszkole w Wielichowie jest placówką, której rys historyczny sięga lat 60-tych, kiedy to oddział przedszkolny znajdował się przy wikariacie. W sierpniu 1974 roku zostało przeniesione do nowego budynku przy ulicy Kościelnej 4. Z biegiem lat okazało się jednak, że obiekt jest niewystarczający aby pomieścić wszystkie dzieci, które opieki przedszkolnej potrzebowały, dlatego podjęto decyzję o budowie nowoczesnej placówki. W sierpniu 2014 roku oddano do użytku nowy, czterooddziałowy obiekt i oficjalnie nadano mu nazwę Przedszkola "Świat Bajek" w Wielichowie.

Obecnie placówka zapewnia opiekę dla stu dzieci z gminy Wielichowo, które korzystają z oferty edukacyjno - wychowawczej w przestronnych kolorowych salach o nazwach Krasnale, Misie, Smerfy i Pszczółki. Mają do dyspozycji bogate zaplecze pomocy dydaktycznych, dużo kolorowych zabawek a praca całego personelu sprawia, że czują się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie.

Przedszkole "Świat Bajek" stawia przede wszystkim na harmonijny rozwój każdego dziecka, stara się wspierać samodzielność, kreatywność i naturalną ciekawość otaczającego świata między innymi poprzez aktywną współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Panuje u nas atmosfera przyjazna dziecku i rodzinie. Dajemy dzieciom możliwość radosnego przeżycia każdego dnia w atmosferze życzliwości, zaufania i akceptacji. W placówce zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która jest otwarta na innowacje. Chętnie uczestniczy w różnych formach doskonalenia zawodowego, dostosowuje zajęcia do potrzeb i oczekiwań dzieci i ich rodziców. Wychowankowie przedszkola mają zapewnione warunki do wielokierunkowej edukacji na miarę ich indywidualnych możliwości. Rozwijamy zainteresowania dzieci poprzez uczestnictwo w ciekawych formach aktywności, w konkursach, projektach, przeglądach, wycieczkach, koncertach muzycznych i przedstawieniach teatralnych organizowanych w przedszkolu i poza nim.

Naszą tradycją są wspólnie organizowane uroczystości: Wigilia, Dzień Babci i Dzień Dziadka, Bal Karnawałowy, Piknik z okazji Dnia Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie 5-latków oraz liczne imprezy, wycieczki i spotkania z ludźmi ciekawych zawodów. Ponadto co roku organizujemy Wiosenną Zabawę Przedszkola "Świat Bajek", z której dochód przeznaczany jest na potrzeby przedszkolaków.

MARCOWE OGRÓDKI

Krasnale założyły ogródek w sali. Omówiły czynniki niezbędne roślinom do wzrostu. Posadziły cebulki do doniczek z ziemią, podlały i ustawiły przy oknie. W kolejnych dniach podlewały i obserwowały wzrost szczypiorku. Niedługo będą mogły go skosztować.Zagospodarowały też część ogródka przedszkolnego. Obserwowały i wykonywały prace: przekopywanie grządek, grabienie, sadzenie, sianie. Obejrzały z bliska dżdżownice i poznały ich rolę. Uczyły się wiersza I. Salach pt. Ogrodnicy oraz bawiły się przy piosence pt. Pan ogrodnik (sł. i muz. J. Bernat), aby utrwalić nazwy narzędzi pracy ogrodnika i wiadomości związane z tematyką zajęć.

„OGRODNICY”

I. Salach

Idą, Idą ogrodnicy, tup!
Niosą grabki i łopatki, hej!
Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką,
szu, szu, szu grabkami,
tryśnie woda z koneweczki
na nasze grządeczki.

Stuku puk motyką
Drap, drap pazurkami.
Nasze skarby wysiewamy
O ogródek dbamy.

Pan ogrodnik
1 Przyleciała biedroneczka
do naszego ogródec…

DZIEŃ KOBIET

SPOTKANIE Z PANIĄ KRAWCOWĄ

Wczoraj dzięki uprzejmości Pani Ani mogliśmy na zajęciach zapoznać się z narzędziami i pracą krawcowej. Obserwowaliśmy jak powstaje spódniczka oraz  próbowaliśmy szycia na maszynie. Było super!