Kanapkowo u Misiów i Smerfów

Zgodnie z założeniem Koncepcji Pracy Przedszkola dzieci ze Świata Bajek postanowiły zdrowo się odżywiać. Z tego względu pewnego ranka same przygotowywały sobie śniadanko z dostępnych przysmaków. Podczas tego zajęcia , dzieci wdrażane były do samodzielności. Po czynnościach higienicznych związanych z przygotowaniem do śniadania, dzieci samodzielnie posługiwały się nożem, a następnie tworzyły swoją zdrową, ulubioną kanapkę. Wybór przysmaków mogących znaleźć się na kanapkach był ogromny. Dzieci bowiem miały do wyboru : ogórki, pomidory, sałatę, chude wędliny, pastę rybną, rzodkiewkę, ser a warto zaznaczyć, iż wszystko z talerzyków znikało w mig.

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.