Kanapkowo u Misiów i Smerfów

Zgodnie z założeniem Koncepcji Pracy Przedszkola dzieci ze Świata Bajek postanowiły zdrowo się odżywiać. Z tego względu pewnego ranka same przygotowywały sobie śniadanko z dostępnych przysmaków. Podczas tego zajęcia , dzieci wdrażane były do samodzielności. Po czynnościach higienicznych związanych z przygotowaniem do śniadania, dzieci samodzielnie posługiwały się nożem, a następnie tworzyły swoją zdrową, ulubioną kanapkę. Wybór przysmaków mogących znaleźć się na kanapkach był ogromny. Dzieci bowiem miały do wyboru : ogórki, pomidory, sałatę, chude wędliny, pastę rybną, rzodkiewkę, ser a warto zaznaczyć, iż wszystko z talerzyków znikało w mig.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka