Kolorowe kanapki Krasnoludków.

Tematyka kompleksowa w tym tygodniu dotyczyła samodzielności, dobrych zachowań, takich jak na przykład pomoc innej osobie oraz współdziałania. Uwieńczeniem naszej nauki było przygotowanie śniadania.
Po ubraniu fartuszków, umyciu rąk usiedliśmy do jednego stołu.
Nie zabrakło na nim żółtego sera, pomidorów, ogórków, sałaty, rzodkiewek, pieczywa białego i ciemnego oraz pasty brokułowej zrobionej przez panie kucharki.
Przygotowanie śniadania dało nam wiele satysfakcji i radości. Kanapki były bardzo pyszne, a przede wszystkim zdrowe.

Jak widać na załączonych zdjęciach kolorowe warzywka znikały z talerzy ekspresowo :)

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.