Warzywne zbiory Misiów.

Nadejście jesieni jest idealnym momentem aby utrwalać z dziećmi wiadomości na temat owoców i warzyw, które w tym czasie możemy zebrać w sadach , polach i ogrodach. Z tego względu takiej tematyki nie zabrakło też w naszej grupie. Dzieci poprzez zabawy, zadania oraz opowiadania zapoznały się z cechami charakterystycznymi danej pory roku.
Największą atrakcją dla dzieci były jednak zajęcia, na które mogli przynieść warzywa. Podczas zajęć omówiliśmy wygląd warzyw, ich przeznaczenie, sposób przygotowania oraz wartości odżywcze, które warzywa mają. Następnie , całą naszą grupą zanieśliśmy warzywa do przedszkolnej kuchni z prośbą o ugotowanie z nich przepysznej zupki.
Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za przyniesienie warzyw.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka