DBAMY O ZDROWIE

Podczas zajęć dzieci poznawały czynniki warunkujące zdrowie takie jak: ruch, dieta, higiena. Wymieniały czynności, jakie należy wykonywać, aby szybko wrócić do zdrowia. Wyjaśniały, dlaczego podczas choroby konieczne jest zażywanie lekarstw i dlaczego nie wolno zażywać ich bez nadzoru osób dorosłych. Poznały również numery alarmowe, pod które należy dzwonić w nagłej potrzebie. W związku z tą tematyką odwiedziły tutejszy Ośrodek Zdrowia i zapoznały się z pracą pielęgniarki. O swojej pracy opowiadała i oprowadzała dzieci po gabinetach pielęgrniaraka pani Teresa Kot.

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.