Podsumowanie tygodnia: Chcemy być zdrowi.

W tym tygodniu listopada dzieci poznały, jaka żywność jest zdrowa, jaka - niezdrowa, jak ważny jest ruch dla zdrowia, a z pomocą jeżyka Tuptusia i jego przyjaciół jakie skutki przynosi niewłaściwe zachowanie podczas choroby.
Dodatkowo, dzięki uprzejmości pani pediatry Agaty Cylnej- Zborowskiej, która odwiedziła nasze skromne progi, mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda praca lekarza, poznać jego atrybuty, tym samym zmniejszając strach przed badaniem. Każdy otrzymał od pani doktor dyplom oraz naklejkę dzielnego pacjenta.
Podsumowując tydzień dzieci z pomocą pań wykonały pełną witamin sałatkę owocową, samodzielnie krojąc składniki na małe kawałki.

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.